اعضای شورای اسلامی شهر شیراز لازم می‌دانند منعکس کننده نگرانی‌های شهروندان از ادامه شیوع این بیماری باشند و با توجه به اینکه این بیماری از سطح اپیدمیک (همه‌گیری) گذر کرده و به سطح آندمیک (بومی) رسیده است لذا مدیریت بیماری از سطح بحران عبور کرده و در وضعیت ریسک قرار گرفته است، از مقام عالی اجرایی کشور درخواست می‌شود در این شرایط با فراهم کردن شرایط معیشتی شهروندان، در صدد تمدید قرنطینه خانگی به منظور گسست زنجیره بیماری‌زایی باشند.
کد خبر: ۸۳۷۶۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸ 09 April 2020

تابناک فارس به نقل از ایرنا:به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، در این نامه لازمه‌ عبور از شرایط خاص فعلی، اتخاذ سیاست‌های آگاهانه، شجاعانه و مبتنی بر ارجحیت سلامت شهروندان بر ملاحظات اقتصادی عنوان شده است.

نمایندگان شورای اسلامی شهر شیراز همچنین در این نامه از بالاترین مقام اجرایی کشور خواستند که دولت برای جبران زیان‌های اقتصادی و معیشتی مردم اقدام به توزیع عادلانه‌ منابع ارزی در بین استان‌ها کند.

در بخشی از این نامه عنوان شده است: مدتی است که بیماری کرونا به تهدیدی جدی علیه سلامت شهروندان تبدیل شده و همه تلاش‌ها معطوف به کنترل این ویروس فراگیر و کشنده است، شورای اسلامی کلان‌شهر شیراز ضمن سپاسگزاری از تلاش‌های مجدانه بخش درمانی و سیاست‌های کنترلی دولت، لازم می‌داند تا دغدغه خود را نسبت به شرایط حاکم بر کلان‌شهر شیراز به استحضار برساند.

در ادامه این نامه بیان شده است: هرچند شورای اسلامی و شهرداری کلان‌شهر شیراز از ابتدای شیوع این بیماری در کنار شهروندان و ستاد مدیریت بحران کرونا، سیاست‌های اثرگذاری را در پیش گرفته است اما به نظر می‌رسد مخاطرات پیش رو بنا به استنادات شبکه درمانی کشور و گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی، بیش از پیش سلامت عمومی را هدف قرار داده و عبور از این شرایط خاص، نیازمند اتخاذ سیاست‌های آگاهانه، شجاعانه، به دور از هیجان و مبتنی بر ارجحیت سلامت و حفظ جان شهروندان بر ملاحظات اقتصادی است.

همچنین در بخش دیگری از این نامه آمده است: با توجه به محدود بودن امکانات درمانی و احتمال خستگی و فرسودگی شغلی کادر درمانی، افزایش بیماران می‌تواند فشارها و تهدیدها را دو چندان کرده و مخصوصا قشر محروم متاثر از شرایط بهداشتی و اقتصادی را دچار گرفتاری‌های مضاعف کند،لذا در چنین شرایطی به اذعان همه کارشناسان بهداشتی و درمانی، استمرار قرنطینه خانگی و جلوگیری از ترددهای غیر ضرور می‌تواند مهمترین سیاست راهگشای سلامت جامعه باشد.

در این نوشتار اضافه شده است: اعضای شورای اسلامی شهر شیراز لازم می‌دانند منعکس کننده نگرانی‌های شهروندان از ادامه شیوع این بیماری باشند و با توجه به اینکه این بیماری از سطح اپیدمیک (همه‌گیری) گذر کرده و به سطح آندمیک (بومی) رسیده است لذا مدیریت بیماری از سطح بحران عبور کرده و در وضعیت ریسک قرار گرفته است، از مقام عالی اجرایی کشور درخواست می‌شود در این شرایط با فراهم کردن شرایط معیشتی شهروندان، در صدد تمدید قرنطینه خانگی به منظور گسست زنجیره بیماری‌زایی باشند.

اعضای شورای اسلامی شهر شیراز در این نامه عنوان کرده‌اند: آنچه از رصدها بر می‌آید آن است که با نزدیک شدن به اعلام اتمام دوران قرنطینه خانگی، شاهد بروز افزایش مبتلایان و رخداد پیک مجدد در این مورد باشیم که با توجه به بررسی وضعیت پیش از این، منحنی شیوع بیماری به‌ صورت دوکوهانه درخواهد آمد، لذا با تاکید بر ضرورت اتخاذ سیاست‌های مبتنی بر رعایت فاصله فیزیکی بر مبنای ارزیابی منحنی شیوع کرونا، ضمن درخواست استمرار قرنطینه خانگی، بر رسیدگی به امور معیشتی محرومان نیز تاکید می‌ورزیم.

نمایندگان مردم در نهاد شورای شهر شیراز همچنین در این نوشتار از رئیس جمهوری درخواست کرده‌اند: به منظور کمک به جبران هزینه‌های تحمیلی به مردم، انتظار است از منابع ارزی که در اختیار دولت تدبیر و امید است به نحو عادلانه و متناسب با شرایط جمعیتی و جغرافیایی در بین استان‌ها و شهرستان‌ها توزیع شود.

در ادامه این نامه از اهتمام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، استاندار فارس، تولیت آستان احمدی و محمدی، فرماندار شهرستان شیراز، نهادهای نظامی، انتظامی و بسیج، مدیران و پرسنل شهرداری شیراز، سازمان‌های مردم‌ نهاد،جمعیت هلال احمر و همه اعضای ستاد مدیریت بحران کرونا، اتاق اصناف، کسبه، شهروندان شیراز و به ویژه همت والای کادر درمانی و دانشگاه علوم پزشکی استان فارس و شیراز و همه کسانی که در این زمینه تلاش کردند، قدردانی شده است.

مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نوزدهم فروردین ۹۹ اعلام کرد: با افزایش شمار مبتلایان به کرونا، استان فارس در ردیف مناطق قرمز آلوده به کرونا قرار گرفت.

علاوه بر شیراز، در شهرستان‌های فسا، نی‌ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، خفر، فراشبند، خرامه ، لامرد، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده، اوز، خنج، مرودشت، سپیدان، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، بیضا و سرچهان بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده‌اند.
بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) و سه بیمارستان شهید چمران، شهید فقیهی و شهید بهشتی در شیراز به عنوان مراکز پشتیبان در کنار معرفی ۹ مرکز در شیراز و ۳۶ مرکز در دیگر شهرستان‌های استان فارس برای مراجعه افراد مشکوک به کرونا به این بیماران خدمات می‌دهند، همچنین نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت ۲۰۰ تخت نیز در ورزشگاه شهید آیت‌الله دستغیب توسط ارتش جمهوری اسلامی در شیراز تجهیز شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار