رییس ستاد بازسازی عتبات و عالیات استان فارس گفت: روزانه ۱۱ هزار و ۵۰۰ عدد ماسک در کارگاه های تولید ماسک موکب‌های اربعین حسینی در استان تولید و عرضه می شود.
کد خبر: ۸۴۰۱۵۸
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸ 18 April 2020

تابناک فارس به نقل از ایرنا:اسکندر قاسمی شنبه افزود: موکب های اربعین حسینی در مواقع اضطراری و بلایای طبیعی در کمک به مردم مشارکت خوبی داشته اند و دارند.
وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و استان فارس و در معرض خطر قرار داشتن سلامتی مردم، از حدود ۴۰ روز گذشته تاکنون موکب های اربعین حسینی اقدامات لازم را برای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا در دستور کار خود قرار دادند.
رییس ستاد بازسازی عتبات و عالیات استان فارس گفت: ۱۸ موکب اربعین حسینی در استان با بهره‌گیری از ظرفیت خادمان موکب، اقداماتی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا انجام دادند که راه اندازی کارگاه های تولید ماسک، گندزدایی و ضدعفونی کردن معابر مناطق شهری و روستایی، تهیه بسته های بهداشتی و بسته های غذایی و توزیع آن بین خانواده‌های نیازمند و مشارکت در طرح پالایش و غربالگری در استان از جمله این اقدامات است.
وی ادامه داد: مردم به خصوص خیرین در اجرای این اقدامات مشارکت خوبی داشتند و موکب های اربعین حسینی در اکثر شهرستان های استان فعال هستند و به صورت خودجوش به مردم خدمات رسانی می کنند.
رییس ستاد بازسازی عتبات و عالیات استان فارس گفت: تا کنون ۳ هزار ۵۰۰ بسته غذایی از سوی موکب های اربعین حسینی تهیه و بین خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.
قاسمی افزود: با توجه به فرمایش رهبرمعظم انقلاب برای توجه به خانواده های نیازمند در ماه مبارک رمضان، پیش‌بینی شده است که تهیه و توزیع بسته های غذایی در ماه رمضان افزایش چشمگیری داشته باشد.

برچسب ها: کرونا ، ماسک ، موکب ، اربعین
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار