استاندار فارس تاکید کرد: با توجه به شرایط شیوع کرونا اقدامات لازم برای پرداخت الکترونیکی زکات فطره در شهر‌ها و روستا‌ها انجام شود.
کد خبر: ۸۴۰۶۸۴
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴ 20 April 2020

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: عنایت الله رحیمی در جلسه شورای زکات استان، با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا خسارت‌های اقتصادی زیادی برای اقشار مختلف در پی داشته است، عنوان کرد: دین مبین اسلام در نگاه همه جانبه خود به زندگی اجتماعی انواع کمک‌ها و یاری رساند به همنوعان را مورد توجه قرار داده که می‌توانیم از این کمک‌ها برای جبران خسارت آسیب دیدگان از شیوع کرونا بهره بگیریم.

او گفت: تا کنون نیز با فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای اجرای طرح مساوات و همدلی و کمک به نیازمندان اقدامات خوبی در استان فارس انجام شده است.

استاندار فارس با اشاره به اینکه استان فارس مقام نخست کشور در پرداخت زکات را به خود اختصاص داده است، افزود: در زمینه مصارف زکات نیز ۷۱ درصد به محرومان اختصاص یافته و ۲۹ درصد نیز در زمینه عمران، مسکن، راه، خانه عالم و اموری از این قبیل تعلق گرفته است.

رحیمی همچنین از سازمان برنامه و بودجه خواست اقدامات لازم برای تامین اعتبارات مکمل را انجام داده و زمینه محرومیت زدایی با بهره گیری از وجوه زکات را فراهم کنند.

او با اشاره به نزدیکی زمان برداشت محصولاتی همچون گندم و جو و لزوم آمادگی برای دریافت زکات واجب، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند با ستاد زکات همکاری کامل داشته باشند.

رحیمی همچنین بیان کرد: با توجه به شرایط شیوع کرونا باید تدابیر لازم برای شیوه پرداخت زکات در نظر گرفته شود.

استاندار فارس در باره پرداخت زکات فطره نیز گفت: تاکنون تصمیمی برای برگزاری مراسمات مذهبی گرفته نشده است، اما در صورت ادامه روند فعلی باید با اطلاع رسانی از طریق رسانه‌ها و سایر نهاد‌های مسئول روش‌های پرداخت‌های الکترونیکی را جایگزین کنند.

او بیان کرد: در روستا‌ها نیز اطلاع رسانی از طریق دهیاران، مساجد و روحانیون انجام خواهد شد.

استاندار فارس در پایان ضمن تبریک یاد روز بزرگداشت شاعر گرانمایه دیار فارس، شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی، به آموزه‌های جهان شمول این شاعر بلند آوازه در زمینه یاری رساندن به همنوعان اشاره کرد و گفت: بی تردید توجه به این تعالیم لطیف انسانی که در آثار بزرگانی، چون سعدی آمده است، جهان را زیباتر خواهد کرد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار