معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: این سازمان در تامین نهاده های مورد نیاز چغندرکاران از جمله کودهای شیمیایی از کارخانجات قند حمایت می‌کند.
کد خبر: ۸۴۴۰۶۷
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰ 30 April 2020

تابناک فارس به نقل از ایسنا:حسین پژمان با اشاره به افزایش قیمت خرید چغندرقند بهاره و نقش این گیاه در تناوب کشت، عنوان کرد: کاشت چغندرقند از هر جهت به سود کشاورزان است از این رو جهاد کشاورزی فارس همکاری لازم را با چغندرکاران و کارخانجات چغندرقند خواهد داشت.

پژمان از مشکلات چغندرکاران را تامین لوله تیپ آبیاری برشمرد و افزود: با شرکت‌های تولید کننده هماهنگ می‌شود که کارخانجات قند تنها با سپردن ضمانت‌های لازم، لوله تیپ مورد نیاز را تامین کنند و همچنین اجرای سامانه های آبیاری در مزارع چغندرقند براساس دستورالعمل‌های جاری و قانونی در اولویت قرار دارد.

به گفته معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی فارس، کشاورزان در مناطق مستعد با برداشت جو، امکان کاشت چغندرقند بهاره دارند.

پژمان با بیان اینکه امسال کارخانجات چغندرقند خرید تضمینی، پرداخت فوری و نقدی را متعهد شدند، گفت: مساعدت‌های مالی بدون بهره و در اختیار قرار دادن نهاده‌ها به چغندرکاران به صورت امانی تا زمان برداشت از جمله بسته‌های تشویقی کارخانجات چغندرقند است.

به گفته پژمان، سطح ابلاغی کشت چغندرقند در استان فارس، 11هزار هکتار است که بر اساس آخرین اطلاعات کارخانجات قند مرودشت، اقلید و کوار تاکنون پنج هزار هکتار قرارداد منعقد شده و حدود دو هزار هکتار کشت شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار