نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه برخی از دغدغه‌های مردم در خصوص دستگاه قضا باید اطلاع رسانی شود، گفت: بازدیدهای سرزده مسئولان از مراکز قضایی و مایه دلگرمی است و همچنین برخورد ومعرفی با دانه درشت های اقتصادی باید بیشتر رسانه‌ای شود تا مردم اطلاعات بیشتری در این موارد داشته باشند.
کد خبر: ۸۵۶۷۲۱
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱ 31 May 2020

تابناک فارس  به نقل از دفتر نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری، حجت‌الاسلام علی‌اکبرکلانتری در دیدار با حجت‌الاسلام عطار، نماینده اعزامی ریاست قوه قضائیه به استان فارس اظهار داشت: از زمانی که آیت‌الله رئیسی در قوه قضائیه حضور پیدا کرده‌اند، اقداماتی انجام شده که بارقه‌های امید را در دل اقشار مختلف مردم ایجاد کرده است.

وی، انجام دیدارهای سرزده مسئولان قضایی به مراکز قضایی و نشستن پای درد دل‌های مردم را بسیار امیدبخش و مؤثر دانست و افزود: این کار موجب دلگرمی مردم می‌شود چرا که می‌بینند پای حرف‌های آنان می‌نشینند.

کلانتری به بیان برخی از دغدغه‌های مردم در خصوص دستگاه قضا اشاره کرد و گفت: یکی از درددل‌های مردم، وجود نفوذ و رشوه‌خواری احیانا کارکنان دستگاه قضا و برخی از قضات است که گاهی اوقات مراجعاتی در این زمینه انجام می‌شود که البته تاکنون برخوردهای خوبی در این زمینه انجام شده و با افراد فاسد برخورد شده و حتی این افراد از دستگاه قضا اخراج شده‌اند اما انتظار می‌رود که چنین روندی قوی‌تر دنبال شود.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری، یکی دیگر از دغدغه‌ها و نگرانی‌ها را نحوه مراجعه اقشار ضعیف و فقیر جامعه به مراکز قضایی و دادگاه‌ها برشمرد و گفت: افرادی هستند که نه پول دارند تا برای انجام کارهای قضایی خود وکیل بگیرند و نه توانایی و تخصص این کار را دارند، به همین دلیل جرأت حضور در مراکز قضایی و دادگاه‌ها را ندارند. البته در این زمینه قوه قضائیه تدابیری اندیشیده است و وکالت‌های رایگان برای اقشار ضعیف ارائه می‌دهد و موضوعات بسیار ارزشمند است و هرچه بیشتر در این زمینه اقداماتی انجام شود، مردم استقبال خواهند کرد.

وی بیان کرد: نکته دیگر بحث اطاله دادرسی‌هاست؛ گاهی اوقات زمان‌های رسیدگی به پرونده‌ها در دادگاه‌ها و مراجع قضایی خیلی طول می‌کشد و کم کم فراموش می‌شود و اگر اقدامی انجام شود، خیلی تأثیری ندارد لذا می‌طلبد که این مسئله کمتر شود و زمان رسیدگی به پرونده‌های مهم و کلان و فساد کاهش یافته و خیلی سریع اقدام شوند و نتیجه کار به مردم اعلام شود.

برخورد با مفسدان کلان اقتصادی بیشتر رسانه‌ای شود

کلانتری بیان داشت: در دوره ریاست آیت‌الله رئیسی بحث برخورد قاطع و سریع با مفسدان دانه درشت و کسانی است که مقداری مطرح هستند و این کار بسیار می‌تواند در جامعه امیدبخش و اثربخش باشد و یکی از عللی که مردم به قوه قضائیه امیدوار شدند، همین برخورد با دانه درشت‌هاست و باید این کارها تا هر مقداری که قانون اجازه می‌دهد، بیشتر رسانه‌ای شود تا مردم اطلاعات بیشتری در این موارد داشته باشند.

رئیس جامعه اساتید حوزه‌های علمیه فارسبا اشاره به سخنان مقام معظم رهبری را در خصوص قوه قضائیه یادآور شد و گفت: معظم‌له چند سال پیش فرمودند اگر قوه قضائیه قوی و مقتدر باشد، باعث می‌شود که همه قوا قوی و مقتدر باشند و اگر می‌خواهیم کشوری مقتدر باشیم، می‌طلبد که در وهله اول قوه قضائیه مقتدر و توانمند کنیم.

وی ادامه داد:همه از این قوه حساب ببرند تا کارها سامان پیدا کند و مردم دلگرم شوند. برخی از جرائم و مشکلات گرفتاری‌‌ها در جامعه وجود دارند که موجب دلسردی مردم شده است و نیاز است چنین برنامه‌هایی برای امیدبخشی به مردم در جامعه تقویت شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار