سهرابی گفت: صدا و سیمای مرکز فارس همزمان با سالروز رحلت بنیان گذار کبیر انقلاب و قیام خونین ۱۵ خرداد ویژه برنامه های مختلفی برای بزرگداشت این رخداد های مهم تاریخی در نظر گرفته است.
کد خبر: ۸۵۷۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱ 01 June 2020

تابناک فارس به نقل از شبستان:«سید تقی سهرابی»، امروز (دوشنبه 12 خرداد) در جمع خبرنگاران پیرامون ویژه برنامه های سیمای فارس در سالروز رحلت امام (ره) گفت: صدا و سیمای مرکز فارس همزمان با سالروز رحلت بنیان گذار کبیر انقلاب و قیام خونین 15 خرداد ویژه برنامه های مختلفی برای بزرگداشت این رخداد های مهم تاریخی در نظر گرفته است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس افزود: ویژه برنامه های سالروز رحلت امام (ره) و 15 خرداد به همت رسانی ملی پخش خواهد شد و از این رو برنامه با عنوان «در سوگ یار» در ساعت 9 صبح 14 خرداد و «حماسه خونین» در ساعت 16 در روز 15 خرداد از سیمای مرکز فارس تهیه و به صورت زنده پخش خواهد شد.

رئیس رسانه ملی در فارس اضافه کرد: سیمای مرکز فارس هم بیش از 12 عنوان برنامه ویژه سالروز رحلت امام و بزرگداشت قیام 15 خرداد در نظر گرفته است که از جمله این برنامه ها می توان به برنامه صبح گاهی «صبح پارسی» به صورت زنده اشاره کرد که این برنامه در این ایام به صورت ویژه پخش خواهد شد.

وی افزود: برنامه «کاشانه مهر» هم به صورت زنده با محوریت خانواده در این ایام پخش خواهدشد، این در حالی است که ویژه برنامه «نگاه روز» نیز با حضور کارشناسان امر در این ایام به نقش امام در انقلاب می پردازد.

سهرابی تاکید کرد: از جمله ویژه برنامه هایی که همزمان با سالروز رحلت امام خمینی (ره) از صدای مرکز فارس پخش خواهد شد برنامه «در سوگ آفتاب» است این برنامه به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و به منظور ارائه الگویی مناسب از زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی ایشان برای پخش از شبکه های سراسر کشور تدارک دیده شده است.

وی اضافه کرد: برنامه های تدارک دیده شده برای گرامیداشت سالروز خیام خونین 15 خرداد شامل بسته های صوتی از کلام امام (ره) پیرامون قیام ۱۵ خرداد، بسته های صوتی از کلام رهبر معظم انقلاب در مورد حماسه تاریخی ۱۵ خرداد، بسته های صوتی شنیدنی از شاهدان عینی در قیام ۱۵ خرداد، بسته روز شمار از ۱۵ خرداد ۴۲ تا ۱۸ فروردین ۴۳ که همزمان با دستگیری حضرت امام تا آزادی ایشان بوده، تدارک دیده شده است.

وی گفت: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز فارس نیز در طی این مدت نسبت به پوشش خبری و رسانه ای بیانات رهبر معظم انقلاب به مناسبت سالروز ارتحال بیانگذار انقلاب اسلامی می پردازد.

سهرابی در خصوص اقدامات این مرکز در فضای مجازی همزمان با سالروز رحلت امام(ره) و قیام 15 خرداد، اظهار کرد: این مرکز در فضای مجازی هم نسبت به تولید و انتشار بسته های مرتبط با خاطرات رحلت امام خمینی (ره)، عکس نگاشت با موضوع جایگاه و تاثیر قیام ۱۵ خرداد در شکل گیری نهضت جهانی انقلاب اسلامی و پوشش خبری و رسانه ای بیانات رهبر معظم انقلاب به مناسبت سالروز ارتحال بیانگذار انقلاب اسلامی اقدام می کند.

پایان پیام/130

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار