امام جمعه لامرد گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه به زودی شاهد گرمای بیش از حد خواهیم بود به همین دلیل مسئولین باید زیر ساخت های برق منطقه را ساماندهی و مشکلات را برطرف کنند.
کد خبر: ۸۵۸۵۷۴
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰ 06 June 2020

تابناک فارس به نقل از مهر: حجت الاسلام علی حسین زاده در خطبه‌های نماز جمعه لامرد ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی به ابعاد شخصیتی حمزه سیدالشهدا عموی پیامبر پرداخت و گفت: حمزه سیدالشهدا هم شیر خدا بود و هم شیر پیامبر ( ص) بود، و او دو سال از پیامبر ( ص) بزرگ‌تر بود که پیامبر اسلام علاقه شدیدی به حمزه سیدالشهدا داشت و در جنگ احد به شهادت رسیدند.
او به حالت جنگی درآمدن شهرهای آمریکا طی چند روز گذشته اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها دچار مخمصه داخلی و خارجی شده‌اند، و امریکایی که همیشه دم از حقوق بشر و دموکراسی می‌زدند به این وضعیت گرفتار شده‌اند.

وی به بیانات مقام معظم در روز رحلت امام (ره) اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها در طول تاریخ وضعیتی را بوجود آورده‌اند که همین است، و در طول تاریخ بزرگ‌تر از اینها بوده‌اند که سرنگون شده‌اند.

خطیب جمعه لامرد اشاره‌ای هم به شرایط زیست محیطی در منطقه لامرد کرد و گفت: مسؤلین امر، وظیفه دارند تا نسبت به محیط زیست اهتمام جدی تری داشته باشند، و به محیط زیست و حیوانات و گیاهان احترام گذاشت و آن را باید حفظ کرد.

وی با اشاره به گرمی هوا و مصرف بیشتر مصرف کنندگان از برق گفت: از مسؤلین امر می‌خواهیم که معضلات و مشکلات شبکه برق را تصییح کنند، تا در فصل گرما شبکه برق دچار مشکلی خاص نشود، و مردم نیز تا آنجا که می‌توانند در مصرف برق رعایت کنند.

حجت الاسلام حسین زاده در خصوص ورود جوانان منطقه به حوزه علمیه نیز گفت: ما نمی‌توانیم بر سر علوم دینی بی تفاوت باشیم و باید از ظرفیت جوانان منطقه برای ورود به حوزه علمیه تلاش کرد، و از خانواده‌های این منطقه می‌خواهم که تا جوانان را برای ورود به حوزه علمیه تشویق کنند.

حجت الاسلام حسین زاده در پایان اشاره‌ای به افزایش دوباره شیوع کرونا کرد و گفت: باید به این مهم توجه جدی داشت، و ما تابع تصمیمات حوزه سلامت، و ستاد مبارزه با کرونا هستیم و هر تصمیمی گرفته شود ما تابع آن هستیم.

او گفت: از همه احاد جامعه می‌خواهیم تا نکات بهداشتی را رعایت، تا خدایی ناخواسته دچار این ویروس منحوس نشویم.
کد خبر 4941829

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار