خطیب جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع گرانی اشاره کرد و گفت: در این زمینه از سران قوا خواستار ورود جدی به مسئله هستیم. نباید دولتمردان نیز طوری عمل کنند که مردم این نظر را داشته باشند که چون سال آخر دولت است، دولت نمی خواهد کاری کند، بلکه باید همه عزیزان دولت و کارکنان با کمال جدیت پای کار آیند تا مشکلی حل شود.
کد خبر: ۸۶۷۵۷۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰ 27 June 2020

تابناک فارس به نقل از تسنیم: آیت‌الله لطف‌الله دژکام درخطبه‌های نمازجمعه با گرامیداشت دهه کرامت و روز بزرگداشت شاهچراغ(ع) اظهار داشت: هرچند محدودیت‌هایی در موضوع کرونا وجود دارد، اما انتظار است بازاریان در روز بزرگداشت شاهچراغ(ع) نشان دهند که همسایه خود را احترام می‌کنند ولواینکه یک شاخه گل روبروی مغازه خود قرار دهند.

 

امام جمعه شیراز تاکید کرد: شاهچراغ(ع) سید و سرور و محور همه دوستان اهل بیت (ع) در جنوب کشور بوده و در درجه نخست باید شیرازی‌ها وهمه مردم شریف فارس و همچین جنوب کشور قدردان وجود مقدس این حضرت باشند.

وی افزود: حضوراین حضرت در منطقه ما، مایه برکت بوده و است که امیدواریم خداوند متعال بیش از پیش ما را قدردان این امامزاده واجب التعظیم و برادران آن قرار دهد.

خطیب جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع گرانی اشاره کرد و گفت: در این زمینه از سران قوا خواستار ورود جدی به مسئله هستیم. نباید دولتمردان نیز طوری عمل کنند که مردم این نظر را داشته باشند که چون سال آخر دولت است، دولت نمی خواهد کاری کند، بلکه باید همه عزیزان دولت و کارکنان با کمال جدیت پای کار آیند تا مشکلی حل شود.

دژکام با بیان اینکه گرانی غیر از گرانفروشی است و باید دستگاه دولتی و قضایی نیز نظارت کنند افزود: باید جلو گرانی را از ریشه بگیریم و درخواست ما از همه فرهیختگان اجتماع این است روی این موضوع مطالعه کرده و عوامل آن را شناسایی و سران قوا را در برطرف کردن این مشکلات همراهی کنند.

وی بیان کرد: رهبری فرمودند امسال سال جهش تولید است و این یعنی اینکه جلو تورم گرفته شود و مردم مثل همیشه جهادی به میدان آیند.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین به ادعاهای آمریکایی‌ها در دفاع از حقوق بشراشاره کرد و گفت: امروز کارهایی که انجام می‌دهد نقض آشکار حقوق بشر و ظلم به بشریت است که آن را با ملاک‌های دوگانه خود تبرئه کرده و دیگران را موظف به پاسخ دادن کرده‌اند.

وی در موضوع فساد نیز گفت: این مهم به عنوان مطالبه رهبرمعظم انقلاب در طول 40 سال گذشته همواره مطرح بوده و در نهایت در حکم انتصاب رئیس فعلی قوه قضاییه نیز مطرح شد که خوشبختانه مدیران دستگاه قضایی و قضات صالح و عادل به میدان آمدند و این کار درون دستگاه قضا آغاز شد که قدردان آن هستیم.

امام جمعه شیراز بیان کرد: از دستگاه قضایی درخواست داریم مبارزه با فساد را پیگیری کنند و در این راه نیز مطمئن باشند که مردم نیز آنان را به طور جدی حمایت می‌کنند.

دژکام همچنین امروز در خطبه‌های نخست نمازجمعه با دعوت نمازگران به رعایت تقوا و ایمان به موضوع بیماری کرونا و مرگ و میرهایی که به همراه دارد، اظهار داشت: کرونا به ما ثابت کرده بیدار باشیم و بدانیم فرصت عمرممکن است زیاد نباشد و بنابراین باید فرصت‌ها را غنیمت شمرده و آنچه می‌توانید در کار خیر و نیک عمل کنید.

این استاد دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ایمان و شاخصه‌های آن از زوایای مختلف پرداخت و بیان کرد: ایمان در زندگی انسان یک اصل مهم است و باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از مدیران و مسئولان ایمان قبلی ندارند، گفت: اگر ایمان واقعی به خدا داشتند بجای ظاهرسازی مقابل این و آن، کارشان به دادگاه نمی ‌افتاد و یکی به یکی پشت میزمحاکمه نمی‌آیند،این اتفاقات نشان می‌دهد که اینگونه افراد از رئیس قوه قضاییه ترس دارند اما از خدا نترسیده‌اند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین