مدیرکل سازمان انتقال خون فارس از مردم دعوت کرد با توجه به کاهش ذخیره‌های خونی استان برای اهدای خون به پایگاه‌های سازمان مراجعه کنند.
کد خبر: ۸۶۹۶۶۵
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴ 01 July 2020

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما:مدیرکل سازمان انتقال خون فارس از مردم دعوت کرد با توجه به کاهش ذخیره‌های خونی استان برای اهدای خون به پایگاه‌های سازمان مراجعه کنند.

مسعود ترابی افزود: با توجه به نگرانی مردم از ابتلا به کرونا در محل اهدا خون روزانه تمام سطوح ضد عفونی می شود، اهدا کنندگان در همان بدو ورود مورد تب سنجی با دستگاه‌های لیزری قرار می‌گیرند و به افراد بدون ماسک هم ماسک اهدا می‌شود و در این زمینه جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

وی با بیان اینکه اهداکنندگان باید کارت ملی به همراه داشته باشند، افزود: حداقل سن قابل قبول برای اهدای خون ۱۸ سال تمام و حداکثر سن ۶۵ سال است.

مدیرکل سازمان انتقال خون فارس گفت: مراکز خون‌گیری در شیراز، پایگاه مرکزی قصردشت ایستگاه قوامی، همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ و ۳۰ دقیقه به صورت یک سره، پایگاه نمازی جنب درمانگاه امام رضا (ع) از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ و ۳۰ دقیقه به صورت یک سره، پایگاه ولیعصر (عج) فلکه ولیعصر، پارک ولیعصر صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۲ پذیرای مراجعان هستند.

ترابی اظهارداشت: در ۷ شهرستان نیز فسا، جهرم، داراب،لارستان، آباده، مرودشت و کارزون پایگاه های ثابت خونگیری فعال هستند.

برچسب ها: کاهش ، ذخائر خونی ، فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار