مدیرکل انتقال خون فارس گفت: متاسفانه آمار اهدای خون و تعداد مراجعان در استان در وضعیت هشدار قرار دارد و شاهد کاهش شدید ذخائر خونی برای تمام گروه‌های خونی هستیم.
کد خبر: ۸۷۳۸۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴ 11 July 2020

تابناک فارس به نقل از تسنیم:مسعود ترابی درباره وضعیت ذخایر خونی استان اظهار داشت: ذخایر خونی برای تمام گروه‌های خونی در استان فارس به شدت کاهش یافته است که ادامه این روند در روزهای آینده پاسخگویی به بیماران نیازمند و مراکز درمانی را با چالش مواجه خواهد ساخت.

وی افزود: با توجه به نگرانی مردم از ابتلا به کرونا در محل اهداء خون روزانه تمام سطوح ضد عفونی می‌شود، اهدا کنندگان در همان بدو ورود مورد تب سنجی با دستگاه‌های لیزری قرار می‌گیرند و در این زمینه جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

ترابیکمک به افراد نیازمند و مشارکت همگانی مردم و افرادی که قادر به اهداء خون هستند را خواستار شد و ادامه داد: داوطلبان با توجه به کاهش ذخیره‌های خونی استان برای اهدای خون به پایگاه‌های سازمان مراجعه کنند.

 

مدیرکل انتقال خون فارس با بیان اینکه عمده مصرف خون در استان بیماران خاص، عمل‌های جراحی و مصدومان حوادث جاده‌ای هستند، تصریح کرد: دستگاه‌های خون‌گیری در پایگاه‌های انتقال خون فارس به‌طور مستمر ضدعفونی می‌شوند.

ترابی در ادامه با بیان اینکه بیمارستان امیر به‌عنوان بیمارستان سرطان شناسی جنوب کشور فعالیت دارد که بیماران سرطانی بستری در آن، روزانه به خون و فرآورده‌های خونی نیاز دارند، ادامه داد: اتوبوس انتقال خون به مدت یک هفته در ورودی بیمارستان امیر، آماده خونگیری از عزیزان داوطلب است.

مدیرکل سازمان انتقال خون فارس گفت: مراکز خون‌گیری در شیراز، پایگاه مرکزی قصردشت ایستگاه قوامی، همه روزه از ساعت 8 صبح تا 19 و 30 دقیقه به صورت یک سره و پایگاه نمازی جنب درمانگاه امام رضا (ع) از ساعت 8 صبح تا 19 و 30 دقیقه پذیرای مراجعان هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار