رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در هر صورت سرمایه گذاران در بازار بورس به دنبال کسب سود هستند، این رویکرد در بازاری مانند بازار سرمایه، مسکن را به سمت تلاطم هدایت می کند، هدف اصلی دولت از عرضه مسکن در سرمایه، جذب سرمایه های کلان برای اجرای پروژه های ساخت و ساز است، اما این نگرانی وجود دارد که در کنار جذب سرمایه، مسکن گران شود.
کد خبر: ۸۷۴۴۵۰
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰ 13 July 2020

تابناکئ فارس به نقل از خانه ملت:محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به هشدار انبوه سازان درباره تبعات راه اندازی بورس مسکن، گفت: در شرایط کنونی باید سیاست ها و برنامه هایی اجرایی شود که به ثبات سازی بازار مسکن بیانجامد، نه اینکه اقداماتی صورت گیرد که موجبات بروز تنش در بازار را فراهم کند.

راه اندازی بورس مسکن موجب افزایش قیمت در بازار خواهد شد

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه اندازی بورس مسکن موجب افزایش قیمت در بازار خواهد شد، افزود: دولت با راه اندازی بورس مسکن به دنبال بهبود وضعیت این بازار است، اما به نظر می رسد که این اقدام تشدید گرانی در بازار را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: در هر صورت سرمایه گذاران در بازار بورس به دنبال کسب سود هستند، این رویکرد در بازاری مانند بازار سرمایه، مسکن را به سمت تلاطم هدایت می کند، هدف اصلی دولت از عرضه مسکن در سرمایه، جذب سرمایه های کلان برای اجرای پروژه های ساخت و ساز است، اما این نگرانی وجود دارد که در کنار جذب سرمایه، مسکن گران شود.

رضایی کوچی افزود: در سال های اخیر اقداماتی همچون عرضه محصول فولاد به بازار سرمایه صورت گرفت، این اقدام نه تنها موجب ساماندهی قمیتها در این حوزه نشد، بلکه افزایش قیمت فولاد را در پی داشت.

من به شخصه با راه اندازی بورس مسکن مخالف هستم

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: من به شخصه با راه اندازی بورس مسکن مخالف هستم زیرا این رویکرد تلاطم آفرین است، بنابر این دولت باید راه کارهای دیگر را برای تأمین مالی بخش ساخت و ساز مسکن اجرایی کند./

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار