آمار‌های مربوط به کرونا در فارس نشان می‌دهد هم اکنون هزار و ۶۱ بیمار مشکوک در مراکز درمانی استان بستری هستند.
کد خبر: ۸۸۲۷۳۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶ 01 August 2020

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما:معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون حدود ۲۱۶ هزار نمونه آزمایش کروناویروس در آزمایشگاه‌های تشخیصی مولکولی استان بررسی شده است، گفت: تاکنون ابتلای ۳۳ هزار و ۲۳۴ بیمار در فارس به قطعیت رسیده است.

دکتر عبدالرسول همتی با ابراز تاسف از فوت ۱۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری در روز گذشته تاکنون، مجموع جانباختگان در اثر ابتلا به این بیماری از ابتدای شیوع در استان تاکنون را ۵۱۷ مورد اعلام کرد.

به گفته این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هم اکنون هزار و ۶۱ بیمار مشکوک و دارای علامت کروناویروس در مراکز درمانی فارس بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه، خدمات درمانی لازم را دریافت می‌کنند.

دکتر همتی به رسم شنبه‌های هر هفته گزارشی از آمار تجمعی مبتلایان به کروناویروس در استان، از ابتدای شیوع این بیماری ارائه کرد که در این گزارش، شیراز با ۱۴ هزار و ۵۳۳ مبتلا، در رتبه نخست اعلام شد.

کازرون با هزار و ۵۲۱ مورد؛ مرودشت هزار و ۱۴۶ مورد؛ داراب ۷۷۷ مورد؛ قیروکارزین ۶۹۷ مورد؛ کوار ۶۷۸ مورد؛ لامرد ۵۵۷ مورد؛ زرین دشت ۴۵۵ مورد؛ ممسنی ۴۳۸ مورد؛ مهر ۳۸۹ مورد؛ فیروزآباد ۳۶۵ مورد؛ آباده ۳۴۴ مورد؛ کوه چنار ۳۲۴ مورد؛ زرقان ۲۹۷ مورد؛ فراشبند ۲۸۱ مورد؛ استهبان ۲۷۹ مورد؛ اقلید ۲۴۴ مورد؛ سپیدان ۱۹۱ مورد؛ خرم بید ۱۸۰ مورد؛ رستم ۱۶۵ مورد؛ نی ریز ۱۵۶ مورد؛ پاسارگاد ۱۴۴ مورد؛ خرامه ۱۲۲ مورد؛ ارسنجان ۱۱۶ مورد؛ بیضا ۱۱۳ مورد؛ سروستان ۱۱۱ مورد؛ بوانات ۶۱ مورد؛ بختگان ۴۸ مورد و سرچهان با ۴۲ مورد، دیگر آمار‌های اعلام شده از سوی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بود.

او یادآور شد: مابقی موارد ابتلا در استان مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان است.

معاون بهداشت دانشگاه به باوری غلط در دیدگاه عموم در زمینه این بیماری اشاره کرد که گفته می‌شود کودکان از ابتلا به کروناویروس مصون بوده و یا کمتر در معرض خطر هستند و در این زمینه توضیح داد: یافته‌ها نشان می‌دهد سه درصد کودکان جامعه با این بیماری درگیر شده و نیم درصد نیز جان خود را از دست داده اند؛ بنابراین به خانواده‌ها توصیه می‌شود هنگام خروج از منزل، نسبت به استفاده از ماسک برای کودک خود نیز اهتمام جدی داشته باشند.

 

برچسب ها: کرونا ، فارس ، مبتلایان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار