در ۲۴ ساعت گذشته با فوت ۱۳نفر از هم استانی‌ها بر اثر ابتلا به کروناویروس آمار جانباختگان فارس به ۵۷۷ نفر رسید.
کد خبر: ۸۸۴۷۳۵
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰ 06 August 2020

تابناک فارس به نقل زا صدا و سیما:معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در شبانه روز گذشته نفر از ۱۳ هم استانی‌ها بر اثر ابتلا به کروناویروس فوت کردند.
دکتر عبدالرسول همتی گفت: متاسفانه سیزده نفر در استان در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، آمار جانباختگان استان به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به ۵۷۷ نفر رسیده است.
او اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۲۲۳ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۳۵ هزار و ۲۳۵ مورد مثبت شناسایی شده است.
این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۴۱ هزار و ۷۰۳ نفر اعلام کرد.
دکتر همتی ادامه داد: هم اکنون ۸۶۸ بیمار مشکوک و علامت دار در بخش‌های عمومی بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۸ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.
معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه ویروس کرونا در کمین است و از غفلت مردم برای گسترش و انتقال بیماری استفاده می‌کند، توصیه کرد: با رعایت دستورات بهداشتی مانند استفاده از ماسک در زمان خروج از منزل، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از تردد‌های غیرضرور، شست و شوی مرتب دست ها، می‌توان مانع از گسترش شیوع کروناویروس شد.

برچسب ها: کرونا ، فارس ، مبتلایان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار