مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس گفت: حتی اگر معادل ۱۱ سال آتی در استان فارس بارندگی مناسب باشد باز هم نمی توان تصور کرد که چاهها و منابع آب آسیب دیده در این استان ترمیم شود ، از این رو رعایت مصرف بهینه و الگوی مصرف توسط شهروندان یک ضرورت است و نباید با یکی دو سال بارندگی فکر کنیم که از شرایط سخت خشکسالی گذر کرده ایم.
کد خبر: ۸۸۶۴۴۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸ 11 August 2020

به گزارش تابناک فارس: علی بوستانی با بیان اینکه ۱۱ سال خشکسالی رمق سفره های آب زیر زمینی در استان فارس را کشید گفت: در این سال‌ها معادل تولید آب از ۷۷۵ حلقه چاه به منابع آب شرب این استان آسیب وارد شده است. 


وی خاطر نشان کرد: اگر آبدهی هر چاه را به طور متوسط حدود ۲۰ لیتر در ثانیه برآورد کنیم ، در این سال‌های خشکسالی ۱۵.۵ متر مکعب آب بر ثانیه از منابع آب شرب فارس کاسته شده است ؛ این ضربه بزرگی به منابع آب است که صرفا با صرفه جویی و مصرف بهینه به ویژه در ماه‌های پر تنش آبی قابل جبران است.


بوستانی با بیان اینکه ژرفای برخی از چاه‌های آب در استان فارس به ۵۰۰ متر رسیده است گفت: در عین حال به رغم مشکلات موجود ، خدمتگزاران مردم در شرکت آب و فاضلاب فارس در کار خدمت همچنان تلاش می کنند آب مورد نیاز شهرها و روستاها را تامین کنند ، اکنون ۱۰۵ پروژه آبرسانی روستایی در ۳۱۵ روستای فارس با سرمایه گذاری ۱۵۷ میلیارد تومان و ۸ پروژه آبرسانی شهری با سرمایه گذاری ۲۴ میلیارد تومان در حال اجرا است.


مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس اضافه کرد: همچنین ۵ طرح توسعه فاضلاب روستایی با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد تومان و طرح های توسعه فاضلاب در هشت شهر استان فارس با سرمایه گذاری ۲ هزار میلیارد تومان در حال اجرا است.

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار