نماینده مردم فسا، با انتقاد از بی‌توجهی دولت به وضعیت معیشت کارگران این استان که با مشکلات عدیده‌ای مواجه شده‌اند تاکیدکرد که این موضوع از طریق نمایندگان این استان به طور جدی پیگیری خواهد شد.
کد خبر: ۸۹۸۵۳۰
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۰ 12 September 2020
به گزارش تابناک فارس: حجت الله فیروزی با اشاره به وضعیت نامطلوب کارگران استان فارس به ویژه کارگران ساختمانی که پیش از این یکی از اعضای مجمع نمایندگان استان فارس گفته بود این موضوع بعد از اتمام تعطیلات مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت، گفت: تاکنون نحوه حمایت از این کارگران همان روش کلی بوده که دولت برای تمام اقشار کم درآمد جامعه درنظر گرفته است و تابع تصمیمات کلی بوده است که در این حوزه اتخاذ می‌شود و به طور خاص به وضعیت معیشت کارگران این استان که بعد از شیوع کرونا بیکار شده‌اند، پرداخته نشده است.
 
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: استان فارس در سنوات اخیر به دلیل خشکسالی‌های طولانی مدت در حوزه‌های کارگری، کشاورزی، دامداری آسیب زیادی دیده است که ضرورت دارد نگاه ویژه‌تری به این موضوع شود.
 
وی تصریح کرد: امیدوارم در مجمع نمایندگان استان فارس بتوانیم به یک جمع‌بندی برسیم تا مشخص شود از چه محلی می‌توان از کارگران این استان به ویژه افرادی که بعد از شیوع کرونا شغل خود را از دست داده‌اند، حمایت کرد.
 
فیروزی یادآور شد: البته در مورد وضعیت کارگران ساختمانی صرفنظر از شرایط متاثر از شیوع کرونا که به وضعیت معیشت کارگران آسیب جدی وارد کرد، در شرایط عادی هم با مشکلات اقتصادی متعددی مواجه هستند که می‌طلبد اقدام ویژه‌ای برای رفع مشکلات آنها انجام شود، کما اینکه در حوزه انتخابیه‌ام که از جمعیت 230 هزار نفری برخوردار است، حدود 8 هزار کارگر ساختمانی وجود دارند که نیاز به حمایت ویژه دارند.
 
عضو مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: وضعیت نامطلوب کارگران این استان موضوعی است که به طور قطع از طریق مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس به طور جدی پیگیری خواهد شد.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار