معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام خبر جان باختن ۵ هم استانی دیگر طی روز گذشته تاکنون در اثر ابتلاء به کرونا ویروس، مجموع جان باختگان این بیماری از ابتدای شیوع در استان تا امروز، پنجم مهر را ۹۶۷ نفر عنوان کرد.
کد خبر: ۹۰۳۶۵۱
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱ 26 September 2020
به گزارش تابناک فارس: عبدالرسول همتی از انجام بیش از ۲۸۵ هزار مورد نمونه کرونا ویروس در آزمایشگاه‌های تشخیصی استان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد و گفت: با بررسی این نمونه‌ها، تاکنون ۵۲ هزار و ۲۵۹ بیمار شناسایی شده اند.
 
او همچنین با ابراز نگرانی از افزایش موارد بستری بیماران مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در استان، افزود: هم اکنون ۷۶۷ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۸۶ بیمار در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
 
معاون بهداشت دانشگاه همچنین مجموع بیماران بهبودیافته از ویروس کرونا از ابتدا تاکنون را ۴۸ هزار و ۳۴۹ نفر، معادل ۹۲ درصد مبتلایان اعلام کرد که هم اکنون از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
 
این مقام مسؤول در دانشگاه با هشدار نسبت به روند صعودی ابتلاء و بستری بیماران کرونا ویروس در استان، اظهار کرد: هم اکنون استان‌های همجوار فارس در وضعیت قرمز به سر می‌برند و در صورت بی توجهی به رعایت اصول بهداشتی، فارس نیز به وضعیت قرمز در می‌آید؛ بنابراین از عموم مردم استان می‌خواهیم با پایبندی به اصول بهداشتی شامل استفاده از ماسک، پرهیز از تجمعات، حفظ فاصله فیزیکی و شست و شوی منظم دست‌ها، از سلامت خود و اطرافیانشان در برابر این بیماری محافظت کنند.
 
دکتر همتی همچنین در بخش دیگری از گزارش امروز خود به مانند روزهای شنبه هر هفته، گزارشی از آمار تجمعی ابتلاء به کرونا ویروس، به تفکیک شهرهای مختلف استان ارائه کرد که در این گزارش، شیراز با ۲۴ هزار و ۲۶۶ مورد بیشترین میزان ابتلاء و بختگان با ۷۱ مورد ابتلاء از ابتدا تاکنون، کمترین میزان ابتلاء در استان را به خود اختصاص داده اند.
 
بر اساس گزارش معاون بهداشت دانشگاه، کازرون با ۲۲۰۱ مورد؛ مرودشت ۱۵۵۹ مورد؛ داراب ۱۰۵۰ مورد؛ کوار ۹۸۷ مورد؛ لامرد ۸۱۹ مورد؛ آباده ۷۷۵ مورد؛ زرین دشت ۷۷۲ مورد؛ قیر و کارزین ۷۵۵ مورد؛ فیروزآباد ۶۷۷ مورد؛ ممسنی ۶۵۱ مورد؛ مهر ۴۹۲ مورد؛ سپیدان ۴۷۵ مورد؛ استهبان ۴۵۸ مورد؛ زرقان ۴۵۷ مورد؛ فراشبند ۴۵۵ مورد؛ کوه چنار ۴۴۲ مورد؛ اقلید ۴۱۰ مورد؛ خرم بید ۳۷۳ مورد؛ پاسارگاد ۳۴۰ مورد؛ نی ریز ۲۷۰ مورد؛ رستم ۲۶۲ مورد؛ ارسنجان ۱۸۸ مورد؛ سروستان ۱۷۲ مورد؛ خرامه ۱۶۵ مورد؛ بوانات ۱۶۳ مورد؛ بیضا ۱۵۸ مورد و سرچهان با ۷۵ مورد، دیگر موارد ابتلاء در استان از ابتدای شیوع تاکنون را تشکیل داده اند و مابقی آمار نیز مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان است.
برچسب ها: کرونا ، ازمایشگاه ، ویروس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار