علی نیری،همچنین از رونمایی اتوبوس‌های گردشگری خبر داد و گفت: تعدادی اتوبوس بازسازی و تعدادی دیگر به ناوگان افزوده شده که آماده خدمات‌دهی به اقشار مختلف جامعه است.
کد خبر: ۹۰۴۹۲۳
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳ 29 September 2020

تابناک فارس به نقل از مهر: علی نیری، گفت: برترین‌های گردشگری حوزه شهرداری در هفته گردشگری انتخاب و معرفی خواهند شد.

وی با تشریح برنامه‌های هفته گردشگری بیان کرد: گردشگری یکی از صنعت‌هایی است که بیشترین ضربه را به دلیل شیوع ویروس کرونا از نظر اقتصادی و معنوی متحمل شد که به منظور حمایت از این بخش لایحه معافیت بخشی از عوارض صنعت گردشگری در حوزه شهرداری تهیه شده و در صورت تصویب در صحن علنی شورای اسلامی شهر اجرایی خواهد شد.

نیری در ادامه به بیان برنامه‌های هفته گردشگری پرداخت و ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا بخشی از برنامه‌ها در قالب وبینارهای تخصصی حوزه گردشگری در شبکه‌های اجتماعی اجرا می‌شود.

وی افزود: یکی از برنامه‌های در نظر گرفته شده معرفی و تجلیل از برترین‌های حوزه گردشگری است که در این راستا برترین شهردار، پاکبان و آتش‌نشان در مناطق گردشگرپذیرشهری، مدیران بناهای گردشگری تحت پوشش شهرداری، سازمان‌های همکار در حوزه گردشگری شهرداری، باغدار و مسئول حوزه خدمات گردشگری مناطق شهری که ظرفیت گردشگرپذیری دارند، معرفی خواهند شد.

وی همچنین از رونمایی اتوبوس‌های گردشگری خبر داد و گفت: تعدادی اتوبوس بازسازی و تعدادی دیگر به ناوگان افزوده شده که آماده خدمات‌دهی به اقشار مختلف جامعه است.

نیری با بیان اینکه اتوبوس‌ها به دو شکل خدمات‌دهی خواهند کرد گفت: در روش نخست بر اساس مؤلفه‌های قانونی اتوبوس‌ها به آژانس‌های گردشگری واگذار شده و در روش دوم به عموم مردم از جمله قشر کم‌برخوردار، معرفی شده از سرای محلات و فرهنگسراها و گردشگران داخلی و خارجی خدمات خواهند داد.

معاون گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری شیراز همچنین از برگزاری وبینارهای تخصصی حوزه گردشگری با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران و پخش در فضای مجازی خبر داد و گفت: در این نشست‌ها موضوعاتی نظیر گردشگری ادبی، آسیب‌شناسی گردشگری در دوران کرونا، جهانگردی روستایی، گردشگری خلاق و خوراک و گردشگری در آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

برچسب ها: گردشگری ، شهرداری ، شیراز
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار