معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: متاسفانه ۱۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به هزار و ۲۷۱ نفر رسیده است.
کد خبر: ۹۱۱۷۴۷
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۸ 24 October 2020
به گزارش تابناک فارس: به گفته عبدالرسول همتی، از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون در فارس، هزار و ۲۷۱ نفر بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست دادند.
 
او اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، ۳۴۴ هزار و ۹۷۸ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۷۶ هزار و ۴۷۵ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.
 
دکتر همتی همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ۶۴ هزار و ۲۴۳ نفر اعلام کرد.
 
این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: هم اکنون هزار و ۱۶۵ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۶۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه کماکان استان فارس در وضعیت هشدار به سر می برد، یادآور شد: ۱۹ شهرستان فارس در وضعیت قرمز، ۱۴ شهرستان زرد و سه شهرستان در وضعیت احتیاط یا سفید به سر می برند.
 
او با توجه به افزایش تعداد ابتلا، بستری و فوت در فارس، از مردم فهیم استان خواست تا با استفاده از ماسک، فاصله گذاری فیزیکی، شست و شوی دست ها و پرهیز از ترددهای غیرضرور، در این بحران مجموعه سلامت را یاری کنند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار