مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از کشت ۶ هکتاری گیاه دارویی سیاه دانه در اراضی این شهرستان خبر داد.
کد خبر: ۹۱۶۷۰۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰ 15 November 2020

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: عزیز رحیمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از کشت ۶ هکتاری گیاه دارویی سیاه دانه در اراضی این شهرستان خبر داد و گفت: کشت این گیاه نیمه آبان ماه انجام شده و برداشت آن نیز در خرداد ماه سال آینده انجام خواهد شد.

به گفته او، با توجه به شرایط دمایی و آب و هوایی این شهرستان کشت این گیاه دارویی تا اوایل آذر ماه نیز امکان پذیر است.

رحیمی با بیان اینکه کشت و تکثیر سیاه دانه به صورت بذری انجام می‌شود، بیان کرد: در کشت مکانیزه سه تا چهار کیلو گرم و در کشت به صورت بذر پاشی ۱۰ تا ۱۵ کیلوگرم بذر مورد نیاز است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در سال گذشته نیز چهار هکتار از این گیاه در شهرستان کشت شده و عملکرد مناسبی داشته است، یادآور شد: اقلیم مناسب، کیفیت آب و حاصلخیزی خاک در اکثر نقاط شهرستان شرایط را برای کشت اکثر گیاهان دارویی خصوصا سیاه دانه فراهم کرده است.

رحیمی با اشاره به اینکه عملکرد این گیاه در شهرستان حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ کیلو گرم برآورد می‌شود، افزود: در صورت کنترل علف‌های هرز و رعایت عملیات زراعی مناسب، عملکرد یک تن در هکتار نیز قابل انتظار است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با تاکید بر اینکه سیاه دانه دامنه وسیع PH اسیدی تا بازی را تحمل می‌کند، خاطر نشان کرد: کشت این گیاه در نقاط مختلف شهرستان با اسیدیته‌های مختلف امکان پذیر است.

در مرودشت سالانه بیش از سه هزار هکتار انواع گیاه دارویی کشت می‌شود.

برچسب ها: کشت ، سیاهدانه ، مرودشت
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار