معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس، در خصوص مراحل اجرای این دستورالعمل، بیان کرد: ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی به دوصورت از سوی والدین آن‌ها انجام می‌شود که در روش اول خانواده می تواند با ورود به سامانه نمون برگ‌های هوشمند اداره کل آموزش وپرورش فارس به آدرس، https://eform.farsedu.ir/collect/form/login/۳۴۵۷ در منزل فرایند ثبت نوآموزان خود را انجام دهند.
کد خبر: ۹۱۶۸۷۱
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۵ 15 November 2020

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: محمد فیاض پورمعاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس، گفت: براساس دستورالعمل ابلاغی ازسوی وزارت آموزش‌ وپرورش، والدین نوآموزان پیش دبستانی می توانند تا ۳۰ آبان ماه برای بهره مندی ازفرصت تحصیل رایگان واستفاده از ظرفیت آموزش مجازی دردوره پیش دبستانی اقدام به ثبت نام فرزند خود کنند.

او، درخصوص مراحل اجرای این دستورالعمل، بیان کرد: ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی به دوصورت از سوی والدین آن‌ها انجام می‌شود که در روش اول خانواده می تواند با ورود به سامانه نمون برگ‌های هوشمند اداره کل آموزش وپرورش فارس به آدرس، https://eform.farsedu.ir/collect/form/login/۳۴۵۷ در منزل فرایند ثبت نوآموزان خود را انجام دهند.

فیاض پور، در تشریح روش دوم ثبت نام نوآموزان نیز تصریح کرد: در این روش اولیا می‌توانند همه روزه درایام هفته و از ساعت ۸ تا ۱۲ ظهر با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به پایگاه‌های که از سوی ادارات ومناطق آموزش وپرورش سراسراستان تعیین شده مراجعه کنند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس، ادامه داد: در زمان ثبت نام همراه داشتن اصل و تصویر شناسنامه نوآموز و پدر و مادر الزامی است و حضور نوآموز در محل ثبت نام ضرورتی ندارد.

او، افزود: آموزش پیش ‌دبستانی‌ها امسال به صورت غیرحضوری و اختیاری بوده به نحوی که تاثیری در ثبت نام پایه اول ندارد.

فیاض پور، با اشاره به اینکه دوره پیش دبستانی مختص گروه هدف کودکان ۵ سال تمام بوده، اضافه کرد: فعالیت‌های آموزشی و یادگیری پیش‌دبستانی در سراسر کشور به صورت مجازی و از طریق شبکه آموزش، صداوسیما و شبکه شاد است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس، اظهار کرد: پارسال ۵۳ هزار نوآموز در ۴ هزار و ۵۰۰ مرکز پیش دبستانی دولتی و غیردولتی استان مشغول به تحصیل بودند.

او، تاکید کرد: موضوع پیش دبستانی رایگان با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و راهبرد کلان سند تحول بنیادین مبنی بر به رسمیت شناختن آموزش‌های دوره پیش‌دبستانی و موظف بودن دستگاه تعلیم و تربیت به تدوین اصول، برنامه‌ریزی و تعلیم و توانمندسازی نوآموزان دوره پیش‌دبستانی مورد تاکید وزارت آموزش وپرورش است.

فیاض پور، گفت: هدف از دوره پیش دبستانی، جذب و حضور حداکثری نوآموزان در سیستم آموزشی و پرورشی کشور، ایجاد وحدت رویه و توسعه عدالت آموزشی برای تمام نوآموزان به‌صورت رایگان و غیرحضوری و رشد همه‌جانبه اوایل کودکی و یادگیری پیش‌نیاز‌های ورود به دبستان از طریق آموزش والدین و نوآموزان و با توجه به شرایط موجود ذکرشده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار