خائف ابراز امیدواری کرد که هرچه سریعتر در کلانشهر شیراز به یک همدلی سازنده رسیده و خارج از دیدگاه‌ها و بحث‌های سیاسی به فکر سازندگی، عمرانی و بهسازی فرهنگی و اجتماعی این شهر باشیم.
کد خبر: ۹۱۸۱۱۸
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰ 21 November 2020

تابناک فارس به نقل از روابط عمومی انجمن انبوه‌سازان فارس،مهرداد خائف شنبه اول آذر در یک جلسه مجازی خبری با اشاره به اینکه زمین‌های پیشنهادی برای طرح ملی اقدام مسکن در حاشیه شهر شیراز در مناطقی است که ساکنین آن شرایط خرید آپارتمان با قیمت‌های تمام شده پیش‌بینی شده را ندارند، گفت: این زمین‌ها عمدتا بسیار دور، دارای قیمت‌های بالاتر از توان خریدار یا در ابعاد کوچک است که امکان ساخت و ساز مناسب در آن وچود نداشته و هدف طرح را در شهری نظیر شیراز تامین نمی‌کند.

 خائف با بیان اینکه شهر صدرا در این زمینه و پیش‌بینی زمین، قوی‌تر ورود کرده و استارت کار را زده است، در عین حال خاطرنشان کرد: در شهر صدرا هم هنوز با افق طرح یعنی تامین 20 هزار واحد، بسیار فاصله دارد لذا انتظار داریم که مدیران و مسئولان، در تسهیل امور برای تحقق اهداف طرح اقدام ملی خصوصا برای سازندگان بومی، پیشقدم شوند.

خائف با اشاره به اینکه نگرانی‌ها در طرح اقدام ملی مسکن محدود به زمین نیست، گفت: ورود پیمانکار خارج از استان به طرح اقدام ملی مسکن فارس، در حالیکه این استان دارای 40 هزار مهندس، استادکار و کارگر ماهر در صنعت ساختمان بوده و عمده این افراد بیکار هستند، یک نگرانی محسوب می‌شود.

وی خواستار استفاده حداکثری از توان و ظرفیت بومی در روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن شد تا با استفاده از این طرح، امکان اشتغال و تولید ثروت و رونق فعالیت‌های اقتصادی را در فارس بیش از هر زمانی فراهم کرد.

خائف با اشاره به اینکه این موضوع باعث گردش مالی در استان و مطمئناً رونق اقتصادی در شهر شیراز و شهرستان‌های دیگر استان خواهد شد، گفت: اما اگر اشتباهاتی که بعضا در گذشته انجام و پروژه‌های بزرگ به پیمانکاران خارج از استان واگذار شد، تکرار شود، دیگر نام اشتباه بر آن نمی‌توان گذاشت و خیانت به متخصصان بیکاران استان است.

او ادامه داد: فعال شدن پروژه‌هایی همچون طرح اقدام ملی مسکن جدا از اینکه منجر به خانه دار شدن مردم می‌شود، اشتغال و رونق اقتصادی را به دنبال دارد؛ لذا اینکه سیستم‌های اداری و اجرایی در فارس سخت‌گیری می‌کنند، جای سئوال دارد؛ بروکراسی و سختگیری‌های شدید اداری، سرمایه‌گذار، تولید کننده و فعالین اقتصادی در زمینه‌های مختلف خصوصا ساختمان را ناامید و خسته می‌کند، حال آنکه گاه برای افراد حقوقی و حقیقی غیربومی، فرش قرمز پهن می‌شود.

خائف ابراز امیدواری کرد که هرچه سریعتر در کلانشهر شیراز به یک همدلی سازنده رسیده و خارج از دیدگاه‌ها و بحث‌های سیاسی به فکر سازندگی، عمرانی و بهسازی فرهنگی و اجتماعی این شهر باشیم.

 دبیر علی محمد پشوتن

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین