مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس در پایان از کارفرمایان، بیمه شدگان و بازنشستگان خواست در شرایط بحرانی فعلی برای حفظ سلامتی خود و سایر افراد جامعه تنها برای انجام کارهای ضروری به شعب این سازمان مراجعه نمایند و با استفاده از سامانه غیر حضوری eservices.tamin.ir خدمات مورد نیاز را دریافت دارند.
کد خبر: ۹۱۸۱۴۷
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷ 21 November 2020

تابناک فارس  به نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی فارس ، ابراهیم کشاورز از اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در دو بخش بیمه‌ای و درمان خبر داد و اظهار داشت: با توجه به شیوع گسترده بیماری کرونا در سطوح ملی و استانی و به منظور صیانت از سلامت بیمه‌شدگان و شاغلان در واحدهای اجرایی این سازمان از یکم لغایت سی ‌م آذر ماه جاری با اتخاذ تدابیر لازم ارایه خدمت در دو حوزه بیمه‌ای و درمان با محدودیت هایی همراه خواهد بود.

وی با بیان این مطلب که اعلام محدودیت‌های کرونایی در فعالیت‌های سازمانی برابر بخشنامه جدید سازمان لازم الاجرا است گفت: به منظور صیانت از سلامت بیمه‌شدگان و همکاران شاغل در واحدهای اجرایی اقدامات لازم با هدف مهار و مقابله با ویروسکرونا به مرحله اجرا درخواهد آمد.

کشاورز گفت: در این رابطه برگزاری جلسات هیئت‌های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات، کمیسیون‌ها و شوراهای پزشکی در دوره مذکور موقتاً تعلیق می‌گردد. همچنین معرفی بیمه‌شدگان به کمیسیون پزشکی که مستلزم مراجعه بیمه شده به پزشکان معالج و مراکز درمانی می‌باشد متوقف شده لیکن به منظور جلوگیری از زایل شدن شرایط مقرر در مواد (75) و (80) قانون تأمین اجتماعی، متقاضیان به نحوی راهنمایی می‌گردند که حفظ و ادامه بیمه‎پردازی آنان میسر شود.

وی افزود: همچنین برای انعقاد قرارداد متقاضیان ادامه بیمه با ماهیت غیراجباری، رانندگان، کارگران ساختمانی و غیره ضرورتی به معرفی آنان جهت انجام معاینات پزشکی بدو بیمه پردازی تا پایان زمان فوق الذکر نبوده و در صورت احراز شرایط مقرر با اخذ تعهد کتبی از بیمه شده نسبت به انعقاد و یا تمدید قرارداد آنان اقدام خواهیم کرد.

مدیرکل تامین اجتماعی فارس در ادامه گفت: معرفی بیمه‎شدگان به مراجع پزشکی (پزشک معتمد، شورا و کمیسیون پزشکی) جهت بررسی استراحت پزشکی در دوره فوق موقتاً تعلیق می‌گردد، لیکن چنانچه تأیید استحقاق درمان آنان مستلزم پرداخت غرامت دستمزد باشد، در این حالت سند علی‎الحسابی صادر و تا 80 درصد غرامت ایام بیماری را بر مبنای حداقل دستمزد با رعایت سایر شرایط قانونی پرداخت می‌کنیم.

 

وی افزود: استراحت پزشکی بیمه شدگان مبتلا به کرونا تا سقف 30 روز نیاز به تایید مراجع پزشکی ندارد و متقاضیان با بارگزاری گواهی استراحت پزشکی و تست مثبت کرونا در سایت eservices.tamin.ir می‌توانند غرامت ایام بیماری خود را پس از ارسال لیست بیمه توسط کارفرما دریافت کنند.

کشاورز افزود: انجام کلیه بازرسی‎ها اعم از کارگاهی و موارد مرتبط با بیمه شدگان (بیمه بیکاری، احراز اشتغال قالیبافان، کارگران ساختمانی و غیره) در دوره تعیین شده موضوعیت نخواهد داشت و جلسات کمیته‎های احتساب سوابق نیز صرفاً در رابطه با بیمه‌ شدگانی تشکیل خواهد شد که تبعات بررسی پرونده آنان حائز اهمیت بوده و منجر به صدور احکام تعهدات قانونی بلندمدت شود.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی برای کنترل و کاهش بیماری کرونا یادآور شد: با توجه به اینکه مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا باعث تعطیلی فعالیت حداقل دو سوم کارمندان دستگاه‌های اجرایی در شهرهای قرمز می‌شود، ممکن است برخی شهروندان تصمیم بگیرند باتوجه به فراغت بال حاصل شده برای پیگیری مسائل مرتبط با بیمه خود اقدام کنند اما با توجه به تعدیل نیروهای اجرایی در زمان قرنطینه، امکان پاسخگویی لازم به آنان نباشد لذا اولویت با پرداختن به امور فوری است و انجام سایر امور به زمان دیگری موکول خواهد شد .

مدیرکل تامین اجتماعی استان فارس در پایان از کارفرمایان، بیمه شدگان و بازنشستگان خواست در شرایط بحرانی فعلی برای حفظ سلامتی خود و سایر افراد جامعه تنها برای انجام کارهای ضروری به شعب این سازمان مراجعه نمایند و با استفاده از سامانه غیر حضوری eservices.tamin.ir خدمات مورد نیاز را دریافت دارند.

گفتنی است که واحد ارتباط با مشتری سازمان تامین اجتماعی با شماره 1420 پاسخگوی تلفنی مخاطبین خواهد بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین