طی هفته‌های اخیر، بارها مسئولان استان فارس در خصوص کمبود روغن خوراکی تولید داخل، وعده‌هایی را داده‌اند اما کمبود هنوز مرتفع نشده است؛ حال آنکه برخی فروشگاه‌ها، روغن خوراکی خارجی را با قیمت‌های بسیار گران به خریداران عرضه می‌کنند.
کد خبر: ۹۱۸۲۰۱
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰ 22 November 2020

تابناک فارس به نقل از ایسنا:در حالیکه شهروندان شیرازی در خصوص نبود روغن مایع خوراکی به قیمت مناسب در بازار گلایه‌مند هستند، محمدرضا امیری فرماندار شیراز اعلام کرد که با تلاش‌های انجام شده و طی ۱۰ روز آینده، نگرانی مردم در خصوص تامین این کالای اساسی مرتفع خواهد شد.

فرماندار شیراز با اشاره به اینکه کمبود روغن خوراکی مختص شیراز نیست، گفت: با پیگیری مسئولان استانی و رایزنی‌های انجام شده استاندار فارس با سازمان صمت استان از طریق یکی از مراکز تولید روغن کشور سهمیه مازاد قریب به ۱۰۰۰ تن برای استان مشخص شده است.

امیری از رفع مشکل کمبود روغن در این شهرستان خبر داد و گفت: مردم از امروز دیگر نگران تهیه روغن خوراکی نداشته باشند و روزانه ۳۰ تا ۴۰ تن روغن به فروشگاه‌ها تزریق خواهد شد و در طی ۱۰ روزآینده حدود هزار تن روغن اضاف بر مازاد سهیمه با قیمت مصوب تامین خواهد شد.

فرماندار شیراز همچنین به موضوع اجرای طرح ساماندهی معتادان متجاهر، کارتن‌خواب‌ها و کودکان کار و خیابانی در این شهر اشاره و اضافه کرد: برای اجرای این طرح اعتبارات خوبی برای نگهداری آنها به بهزیستی داده می شود و توسط علوم پزشکی شیراز در این هفته تست‌های ۲۰ دقیقه‌ای از آنها برای کرونا گرفته می‌شود.

به گزارش ایسنا، طی هفته‌های اخیر، بارها مسئولان استان فارس در خصوص کمبود روغن خوراکی تولید داخل، وعده‌هایی را داده‌اند اما کمبود هنوز مرتفع نشده است؛ حال آنکه برخی فروشگاه‌ها، روغن خوراکی خارجی را با قیمت‌های بسیار گران به خریداران عرضه می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، ششم آبان ماه در خبری اعلام کرده بود که به زودی کمبود روغن در این استان رفع خواهد شد و سهمیه مناسبی به فارس اختصاص یافته که به زودی در کارخانه‌ها بسته بندی و روانه بازار می‌شود.

حمیدرضا ایزدی ۱۹ آبان در خبر دیگری اعلام کرده بود که یکی از علت‌های تداوم کمبود روغن، تخصیص نیمی از سهمیه تعیین شده روغن خوراکی برای فارس بوده است و به زودی و طی چند روز آینده این مشکل مرتفع خواهد شد.

اکنون و با گذشته دو هفته، همچنان شاهد تداوم کمبود روغن خوراکی و عرضه این کالا با قیمت‌های چند برابری گذشته در بعضی از واحدهای خرده فروشی و همچنین مشروط شدن فروش روغن به خرید سایر کالاها، هستیم.

انتهای پیام

برچسب ها: روغن ، کمبود روغن ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین