مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس گفت: ۳۸۹میلیون سهم در آبان‌ماه در بورس منطقه‌ای فارس مورد معامله قرار گرفت.
کد خبر: ۹۱۸۷۲۹
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶ 23 November 2020

تابناک فارس به نقل از باشگاهع خبرنگاران:محمد کیامهر مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس گفت: در آبان ماه امسال و طی ۱۸ روز فعالیت ۳۸۹ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۴.۱۷۱ میلیارد ریال در بورس منطقه‌ای فارس مورد معامله قرار گرفت.

او افزود: متوسط ارزش روزانه خرید و فروش سهام طی این مدت ۲۳۱ هزار و ۷۴۲ ریال بوده است.

کیامهر ادامه داد: مقایسه تعداد سهام و اوراق مشارکت معامله شده آبان ماه امسال نسبت به آمارمشابه پارسال نشان میدهد حجم سهام معامله شده ۲ درصد و ارزش ریالی معاملات ۱۱۵ درصد افزایش داشته است.

مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس تصریح کرد: بررسی ترکیب معاملات انجام شده حاکی از آن است که ۴۵ درصد ارزش معاملات مربوط به خرید سهام و ۵۵ درصد به فروش سهام اختصاص داشته است.

او با بیان اینکه در حال حاضر تعداد شرکت‌های استانی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ۳۱ شرکت است که از این میان ۵ شرکت در بازار اول، ۱۱ شرکت در بازار دوم و ۱۵ شرکت در فرابورس قرار دارند.

مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس گفت: در یک ماهه اخیر ۴۹ شرکت کارگزاری خدمات الزم را به سهامداران و متقاضیان ارائه داده اند که سرانه معاملات هر کارگزاری طی این مدت ۸۵.۱۳۰ میلیون ریال و سرانه معاملات روزانه هر کارگزار ۴.۷۲۹ میلیون ریال بوده است.

برچسب ها: بورس ، سهم بورس ، فارس ، معامله
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار