مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت: با توجه به ورود سامانه جدید بارشی به فارس، در تمام نقاط این استان شاهد بارش‌ شدید باران خواهیم بود.
کد خبر: ۹۱۸۹۳۸
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲ 24 November 2020

تابناک فارس به نقل از ایرنا:رحیم آزادی، افزود: در برخی نواحی بارش تگرگ و در ارتفاعات بارش برف نیز پیش‌بینی می‌شود.
وی ادامه داد: فعالیت این سامانه که از اواخر روز پنجشنبه (ششم آذرماه) وارد استان می‌شود و تا روز یکشنبه (نهم آذرماه) ادامه خواهد داشت، سبب بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، جاری شدن و آبگرفتگی معابر عمومی خواهد شد.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس اظهار داشت: علاوه بر جاری شدن سیل، شاهد برخورد صاعقه، لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید نیز خواهیم بود.
آزادی، ضمن اعلام آمادگی تمام دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران استان، به شهروندان توصیه کرد از آمد و شد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و حضور در ارتفاعات خودداری کرده و از چرای دام در مناطق مستعد سیل و رعد و برق نیز خودداری شود.

پیش از این نیز، رییس اداره پیش‌بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی و اقلیمی اداره کل هواشناسی فارس به ایرنا گفت: با ورود سامانه بارشی جدید به این استان از اواخر پنجشنبه (ششم آذرماه ۹۹) شاهد بارش باران در نقاط مختلف استان خواهیم بود.
فرید اسماعیل‌زاده افزود: این سامانه بارشی فعال تا اواخر یکشنبه ( نهم آذرماه) ادامه خواهد داشت و باعث ناپایداری‌هایی به شکل بارش باران و تگرگ، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و بارش برف در ارتفاعات خواهد شد.
وی ادامه داد: در روز پنجشنبه (ششم آذرماه) در نواحی شمال غربی استان و در روز جمعه ( هفتم آذرماه) در تمام به ویژه شمال استان شاهد بارش خواهیم بود.
او اظهار داشت: روز شنبه نیز بارش‌ها در کل استان به ویژه برخی نقاط نیمه جنوبی و شمال غربی ادامه خواهد داشت و فعالیت سامانه در روز یکشنبه به اتمام خواهد رسید.
اسماعیل‌زاده بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود این بارش‌ها مخاطراتی مانند بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، جاری شدن روان آب و سیلاب در مناطق مستعد استان، آب گرفتگی معابر و لغزندگی جاده‌ها را در پی داشته باشد.
رییس اداره پیش‌بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی و اقلیمی اداره کل هواشناسی فارس، ضمن تاکید بر لزوم اتخاذ تمهیدات لازم برای کاهش خسارت‌های احتمالی افزود: همچنین به شهروندان توصیه می‌شود که از تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، حضور در ارتفاعات خودداری کرده و با توجه به لغزندگی جاده‌ها با احتیاط رانندگی کنند.
اسماعیل‌زاده گفت: میانگین بارش باران در سال زراعی جاری تاکنون در استان فارس به ۲۱ و ۹ دهم میلیمتر رسید که نشانگر افزایش بیش از ۲ برابری نسبت به مدت مشابه سال پیش است.
وی ادامه داد: میزان بارش در این استان در مدت مشابه سال زراعی گذشته ۱۰ و یک دهم میلیمتر بود.اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار