نماینده شیراز با بیان اینکه سیاست‌های مالیاتی باید اصلاح شود، گفت: یکی از نگاه‌هایی که وجود دارد این است که ما باید مالیات بر عملکرد یا سود را از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد یا حتی کمتر از این عدد کاهش دهیم و این پیشنهاد راهکار بسیار خوبی است و لازم است محقق شود.
کد خبر: ۹۱۹۱۱۸
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵ 25 November 2020
به گزارش تابناک فارس: جعفر قادری ادامه داد: در مقابل، می‌توان مالیات بر ارزش افزوده که همان مالیات بر مصرف است را اضافه کرد و در حال حاضر کشورهایی در دنیا وجود دارند که نرخ مالیات بر ارزش افزوده آنان بسیار بیشتر از کشور ما است.
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته این مسئله به این مفهوم نیست که ما عملکرد وزارت اقتصاد را تأیید می‌کنیم، چرا که آن چیزی که وزارت اقتصاد دریافت می‌کند، مالیات بر ارزش افزوده نیست و متأسفانه آنان به جای ۹ درصد، بیش از ۱۰ درصد مالیات دریافت می‌کنند.
 
قادری اظهارداشت: ویژگی مالیات بر ارزش افزوده این است که این نوع مالیات، مالیات مضاعف نیست اما عملکرد وزارت اقتصاد به گونه‌ای است که مالیات بر ارزش افزوده را به عنوان مالیات مضاعف و چندباره تعریف می‌کند که این کاملاً غلط است و باید این نگاه در وزارت اقتصاد درباره مالیات اصلاح شود.
 
وی تصریح کرد: وزارت اقتصاد برای آنکه مشکلات خودش را حل کند، در هر مرحله بر کل قیمت کالا مالیات می‌گیرد و بعضاً گفته می‌شود که اگر مؤدی در مرحله قبلی مالیات پرداخت کرده می‌تواند اسناد آن را ارائه کند تا مالیات پرداخت شده به وی بازگردانده شود اما حتی اگر مؤدی اسناد لازم در این زمینه را ارائه کند، متأسفانه این مالیات به وی بازگردانده نمی‌شود.
 
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: باید به سمت و سویی حرکت کنیم که در دریافت‌ها و پرداخت‌ها شفافیت کامل وجود داشته باشد و همچنین ما باید فضای امنی را برای تولیدکنندگان فراهم کنیم.
 
قادری تصریح کرد: سیستم مالیاتی ما باید به روز باشد نه اینکه مأمور مالیاتی هر زمان که خواست، تمام پرونده‌های گذشته را روی کار بیاورد و باید اصلاحاتی در وضعیت مالیاتی و فرآیند اخذ آن به وجود آید.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار