کد خبر: ۹۱۹۱۲۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲ 25 November 2020
جناب آقای دکتر قادری 
نماینده محترم مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی
 
سلام علیکم
احتراما؛ در مورد طرح جامع توسعه روستایی که به امضاء جنابعالی نیز رسیده است نکاتی را بعرض برسانم.
 
می دانید عشایر کشور جامعه ای متمایز از جوامع شهری و روستایی است و زندگی آنها کمترین سنخیت را با جوامع روستایی و شهری دارد.
لذا خدمات رسانی به آنها قابل ادغام در سازمانهای ایستا و غیر منعطف موجود که برای جوامع ساکن طراحی شده اند نیست؟!
 
مستحضرید ادغام تعلیمات عشایری در ادارات کل آموزش و پرورش استانها چه پیامدهای دردناکی داشت و چه هزینه هایی روی دست نظام نهاد؟! و بالاخره پس از ده سال خسارت محض، مجددا مستقل گردید؟!
 
این طرح بدون در نظر گرفتن لوازم ادغام مجموعه ای از امور که بعضا نامتجانس هستند؛ دارای پیامدهای زیانباری خواهد بود.
 
نکته بعد اینکه دغدغه مندان استان در انتظار مشاهده نشانه هایی از تغییر رویکرد نمایندگان محترم مجلس هستند،  تاملی بفرمایید شاید توانستیم به کمک یکدیگر و با خرد جمعی از روش سنتی که نفعی عاید کشور نکرده است عبور کرده و روش متفاوتی در پیش گیریم. اگر در رویکردها بازنگری اساسی نکنیم روزمرگی چون‌ سیلی ما را با خود خواهد برد، آنگونه که قبلیها را با کارنانه ردی غرق نمود. 
 
این از مهمترین نیازهای امروز کشورمان است؛ مبادا پروژه محوری و غفلت از برنامه محوری، گریبان این مجلس را نیز بگیرد و بشود آنچه نباید!!
 
بنده به عنوان کسی که دل در گروه انقلاب و نظام دارد و بی اطلاع از مسائل نیستم، بیم آن دارم که پس از طی شدن این دوره چهار ساله، مجددا در نقطه آغاز باشیم و فرصتهای گرانبها و غیر قابل جبران دیگری در اثر غفلت ما از دست بروند. 
 
چرا باید در سایه سکوت مجمع نمایندگان فارس و اشتغال آنها به مسائل جاری، بانویی از استان ایلام پرچمدار طرح ایده های متحول و مبتنی بر رویکرد های نوین و آینده ساز باشد؟!
 
این از مطالبه های بحق بخشی از سرمایه فکری استان است. چرا نمایندگان استان بزرگ ما نباید در این مورد سهمی داشته باشند؟!
تغییر در رویکردها با پرچمداری نمایندگان مرکز استان فارس حتما بهتر دیده خواهد شد و موثر و نتیجه بخش تر خواهد بود.
 
امیدوارم مشعل تغییر در رویکردها و حرکت به سمت دیده بانی توسعه و نظارت دقیقتر بر امور اجرایی کشور را در دستان مجمع نمایندگان فارس ببینیم، تا این حرکت بنیادی مسیر اثر بخش تری را دنبال کند.
برایتان آرزوی سلامتی و خدمتی متناسب با شایستگی های استان بزرگ فارس را دارم.
 
ارادتمند- مسعود امیری
آذر 99

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار