معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم از افزایش بیماران مبتلا به کرونا در جهرم به هشت هزار و ۶۴ مورد خبر داد و اظهار کرد: این در حالی است که در بخش «کردیان» تعداد ۳۸۹ نفر و در بخش «سیمکان» نیز ۱۷۱ نفر تا کنون به این بیماری دچار شده اند.
کد خبر: ۹۱۹۴۱۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷ 26 November 2020

تابناک فارس به نقل از شبستان:«سید مجید ارجمند» با اشاره به تداوم قرمز بودن وضعیت شهرستان جهرم از حیث شیوع بیماری کرونا، گفت: شناسایی ۱۷۹ بیمار جدید کرونایی، آخرین وضعیت شهرستان جهرم از بیماری کرونا را شامل می شود.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم از افزایش بیماران مبتلا به کرونا در جهرم به هشت هزار و ۶۴ مورد خبر داد و اظهار کرد: این در حالی است که در بخش «کردیان» تعداد ۳۸۹ نفر و در بخش «سیمکان» نیز ۱۷۱ نفر تا کنون به این بیماری دچار شده اند.

 

ارجمند آمار شهرستان خفر در ابتلا به کووید۱۹ را در مجموع ۸۳۰ نفر عنوان کرد و گفت: بیماران جان باخته کرونایی در خفر نیز بیش از ۳۰ نفر بوده است.

 

وی همچنین به شمار بیماران غیر بومی که برای درمان به مراکز درمانی شهرستان جهرم مراجعه کرده اند اشاره کرد و اظهار داشت: تا کنون تعداد ۵۳۶ نفر بیمار مبتلا به کرونا از اهالی دیگر شهرهای استان فارس با مراجعه به مراکز درمانی شهرستان جهرم مورد مداوا قرار گرفته اند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به بیماران بهبود یافته کرونایی نیز گفت: تا روز گذشته تعداد هفت هزار و ۷۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در شهرستان جهرم به بهبودی کامل رسیده و از قرنطینه خانگی خارج شده اند.

 

وی با اشاره به اینکه در مجموع تعداد کل بیماران کرونایی در شهرستان جهرم و خفر به ۹ هزار و ۹۹۰ نفر رسیده است، اضافه کرد: این در حالی است که تعداد ۲ هزار و ۴۲۰ بیمار در قرنطینه خانگی، طول دوران درمان خود را سپری می کنند.

 

ارجمند با اشاره به اینکه نمونه گیری روزانه از بیماران مشکوک به کرونا، عنوان کرد: در مجموع تا کنون تعداد ۲۰ هزار و ۷۱ نمونه از بیماران گرفته شده که حدود ۱۰ هزار مورد آن مثبت بوده است.

 

وی تعداد کل بیماران بستری در بخش کرونا بیمارستان پیمانیه شهرستان جهرم را ۱۵۶ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: از این تعداد، ۱۴۳ بیمار در بخش های عمومی و ۱۳ بیمار در بخش آی سی یو بستری هستند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم همچنین از ترخیص ۵۰ بیمار از بیمارستان پیمانیه خبر داد و گفت: روز گذشته ۲۸ بیمار جدید در بخش کرونا این بیمارستان پذیرش شدند.

 

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه کرونا در روز گذشته تلفاتی را در شهرستان جهرم به همراه نداشته است، اذعان کرد: در مجموع تعداد فوتی های ناشی از کرونا در جهرم و خفر ۱۲۹ نفر بوده است.

برچسب ها: کرونا ، جهرم ، مبتلایان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار