از روز گذشته تاکنون ۳۵ بیمار مبتلا در استان فارس جان خود را دست دادند.
کد خبر: ۹۱۹۸۰۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۰ 28 November 2020

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز گفت: آمار جان باختگان ناشی از بیماری کرونا از ابتدای شیوع در استان فارس تا کنون به ۲ هزار و ۴۲۷ نفر رسید.

دکتر عبدالرسول همتی، از انجام نزدیک به ۴۹۰ هزار نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز، هشتم آذر خبر داد و افزود: بر اساس آخرین بررسی ها، ۱۴۴ هزار و ۵۸۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی با اعلام موارد بیماران مثبت قطعی و یا مشکوک و دارای علامت کروناویروس که در مراکز درمانی استان بستری هستند، اعلام کرد: هم اکنون از مجموع ۲ هزار و ۱۷۴ بیمار بستری مثبت قطعی و یا مشکوک و دارای علامت کروناویروس، ۳۷۰ بیمار به علت وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر همتی، از بهبودی ۱۳۰ هزار و ۳۲۳ بیمار مبتلا به کروناویروس در فارس، معادل ۹۰ درصد مجموع آمار ابتلا خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آمار ابتلای تجمعی شهرستان‌های استان از آغاز شیوع کرونا تا کنون، شیراز را با ۷۲ هزار و ۸۸۳ مورد، دارای بیشترین آمار اعلام کرد و ادامه داد: از مجموع دیگر موارد ابتلا از ابتدای شیوع در استان، ۳ هزار و ۹۸۵ مورد در شهرستان کازرون، ۳ هزار و ۶۸۵ مورد در مرودشت، ۳هزار و ۴۶۱ مورد در فیروزآباد، دو هزار و ۳۹۱ مورد در آباده، دو هزار و ۳۵۲ مورد در ممسنی، دو هزار و ۳۲۲ مورد در داراب، دو هزار و ۳۲۱ مورد در کوار، هزار و ۷۲۹ مورد در سپیدان، هزار و ۴۶۱ مورد در استهبان، هزار و ۲۹۵ مورد در اقلید، هزار و ۲۷۷ مورد در نی ریز، هزار و ۲۵۷ مورد در زرین دشت، هزار و ۲۴۵ مورد در قیروکارزین، هزار و ۱۸۳ مورد در کوه چنار، هزار و ۱۵۸ مورد خرم بید، هزار و ۹۴ مورد در زرقان، هزار و ۲۱ مورد در لامرد، ۹۷۳ در مورد رستم، ۹۳۲ مورد در پاسارگاد، ۸۶۶ مورد در فراشبند، ۸۵۳ مورد در خرامه، ۷۸۵ مورد در ارسنجان، ۶۳۴ مورد در سروستان، ۶۲۳ مورد در مُهر، ۵۱۴ مورد در بوانات، ۴۶۳ مورد در بیضا، ۴۰۷ مورد در بختگان و سرچهان ۳۴۸ مورد مثبت شناسایی شده و مابقی آمار‌ها مربوط به دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با تقدیر از همکاری مردم نسبت به رعایت اصول بهداشتی به ویژه در ایام اجرای محدودیت‌ها و پرهیز از حضور در سطح شهر، اعلام کرد: همکاری مردم سبب کاهش آمار ورودی مبتلایان به مراکز منتخب درمان سرپایی سلامت، ۱۶ ساعته و بیمارستان‌ها شده که استمرار آن، نیازمند رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم است.

دکتر همتی بار دیگر از مردم خواست تا اگر به تشخیص پزشک، نیازمند بستری شدن هستند، بدون وقفه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مراجعه کرده تا اقدامات موردنیاز برای ارائه خدمات تکمیلی درمانی ارائه شود.

وی هشدار داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که به دستور پزشک، نیاز به بستری شدن داشته و دیر به مراکز درمانی مراجعه کرده و یا مراجعه نکرده اند، در فرآیند درمان با مشکلات جدی مواجه شده اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ابراز امیدواری کرد با رعایت اصول بهداشتی و ادامه همکاری مردم بتوانیم شاهد خبر‌های خوش در روز‌های آینده باشیم.

 

برچسب ها: کرونا ، فارس ، مبتلایان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار