شهردار صدرا گفت: سگ‌های ولگرد یک معضل برای شهر و شهروندان است که هم سبب بر هم زدن بهداشت شهر و ایجاد وحشت بین شهروندان است.
کد خبر: ۹۲۰۰۴۰
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲ 29 November 2020

تابناک فارس به نقل از فارس:در پی ثبت سوژه ای در سامانه "فارس من" خبرگزاری فارس با عنوان "سگ‌های ولگرد شهر صدرا ساماندهی شوند"، خبرنگار ما موضوع را از سوی شهردار صدرا پیگیری کرد.

بهزاد پرنیان در گفتگو با خبرنگار فارس در این باره اظهار داشت: طی چند ماه اخیر ۷۰۰ قلاده از سگ های ولگرد را از سطح شهر صدرا توسط پیمانکارانی که خدمات شهر را انجام می‌دهند، جمع آوری کرده و به سایت شهر شیراز تحویل دادیم.

وی افزود: متأسفانه به علت پراکندگی و مناطق کوهستانی شهر صدرا و وجود باغ شهری‌ها آمار سگ های ولگرد نسبت به شهرهای دیگر بیشتر است.

شهردار صدرا گفت: سگ‌های ولگرد یک معضل برای شهر و شهروندان است که هم سبب بر هم زدن بهداشت شهر و ایجاد وحشت بین شهروندان است.

وی ادامه داد: چندین جلسه با گروه‌های حافظ محیط زیست و حمایت از حیوانات برگزار کردیم که اگر امکان باشد مکانی را در اختیارشان بگذاریم که نگهداری و عقیم سازی سگ های ولگرد در شهر صدرا انجام شود.

پرنیان بیان کرد: متأسفانه حجم و تعداد سگهای ولگرد به قدری زیاد است که با وجود جمع آوری ۷۰۰ قلاده از این سگ ها باز هم شاهد تعداد زیاد سگ های ولگرد هستیم.

وی افزود: ما هر شبانه روز به جمع آوری سگ ها ادامه می‌دهیم اما کم شدن تعداد سگ های ولگرد پروسه ای زمان‌بر است.

شهردار صدرا اظهار داشت: گروه‌های حمایت از حیوانات کمک کنند تا ما بتوانیم سگ‌های ولگرد را جمع‌آوری کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار