آمار ابتلا به بیماری کروناویروس از ابتدای شیوع بیماری تاکنون در استان فارس از مرز ۱۴۶ هزار نفر عبور کرد.
کد خبر: ۹۲۰۳۴۸
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷ 30 November 2020

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از افزایش نمونه گیری‌های تشخیصی به بیش از ۴۹۵هزار مورد از ابتدای شیوع بیماری تا امروز، دهم آذر خبر داد و گفت: با بررسی نمونه‌های انجام شده، تاکنون ۱۴۶ هزار و ۶۷۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

دکتر همتی با اشاره به کاهش نسبی آمار جانباختگان این بیماری در مقایسه با هفته گذشته، از جان باختن ۲۵ هم استانی مبتلا به این بیماری در روز گذشته تا کنون خبر داد و مجموع آمار جان باختگان کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تاکنون، دو هزار و ۴۹۳ نفر اعلام کرد.

وی گفت: با لطف خداوند و همکاری مردم با نیرو‌های بهداشتی درمانی، همچنین با توجه به اعمال برخی محدودیت ها، در آمار بستری بیماران مثبت قطعی و مشکوک و دارای علامت این بیماری نیز با کاهش نسبی مواجه بوده ایم و هم اکنون از مجموع هزار و ۸۹۷ بیمار بستری در بیمارستان‌های استان، ۳۴۴ نفر به علت وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU بستری بوده و مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، از بهبودی ۱۳۴ هزار و ۲۰۱ مبتلا از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

به گفته این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اگرچه آمار مراجعه به مراکز ۱۶ ساعته منتخب درمان سرپایی کروناویروس و بیمارستان‌ها در هفته جاری کاهش داشته است، اما استمرار شرایط کنونی به تداوم همدلی و همراهی مردم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی نیاز دارد.

وی با یادآوری اینکه کرونا قاتلی بی رحم است، از مردم خواست تا با پرهیز از شرکت در دورهمی‌های خانوادگی، خود را در برابر این بیماری مصون دارند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با تاکید بر اینکه بکوشیم تاوان سهل انگاری ما، گریبان گیر دیگران نشود، گفت: برای شکست این بیماری تمامی تیم‌های بهداشتی درمانی همه توان خود را به کار بسته اند و از مردم نیز می‌خواهیم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

 

برچسب ها: کرونا ، فارس ، مبتلایان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار