علیرضا پاک‌فطرت با انتقاد از ناتوانی دولت در مهار گرانی‌ها گفت: جای تاسف است به جای پرداختن به موضوعات کلان کشور، درگیر موضوعات جزیی همچون قیمت مرغ و تخم‌مرغ هستیم که به تحریم‌ها و به ارز خارجی ربطی پیدا نمی‌کند.
کد خبر: ۹۲۰۶۷۷
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۰ 01 December 2020

به گزارش تابناک فارس: در چند هفته اخیر مردم شاهد افزایش قیمت اقلام خوراکی و کالاهای اساسی مورد نیاز همچون روغن، برنج، رب‌گوجه، میوه و تره بار، لبنیات و مرغ بودند با یارانه 45 هزار و 500 تومانی دولت، مردم فقط می‌توانند حدود 1.5 کیلوگرم مرغ خریداری کنند جدا از بقیه اقلام مورد نیازشان که باید عطایش را به لقایش ببخشند.

در همین رابطه نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وقتی دستگاه‌های متولی همچون وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت، میزان روزانه مصرف را رعایت نمی‌کنند و ارتباط بین عرضه و تقاضا را نمی‌دانند نتیجه‌ای جز گرانی اقلام مصرفی مردم در بر نخواهد داشت.

پاک‌فطرت در پاسخ به این سوال که مردم در قبال گرانی کالاهای اساسی همچون مرغ چه باید کنند بیان کرد: درخواست من از مردم این است که در چنین مواقعی این اقلام را نخرند مگر اینکه در اضطرار بوده و مجبور باشند تا بتوان از این طریق با دلالانی که در بازار به دنبال سودجویی هستند برخورد کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نباید از اهرم‌های فشار همچون استیضاح وزرایی که در تورم و گرانی اقلام اساسی دخیل هستند استفاده کنند؟ گفت: در این رابطه گفته می‌شود نمایندگان ملت به دنبال استیضاح نروند چرا که زمانی از عمر دولت فعلی باقی نمانده و استیضاح وزرا فایده‌ای ندارد و مشکل این گرانی‌ها با استیضاح برطرف نمی‌شود.

نماینده مردم شیراز بیان کرد: یکی از دلایل گرانی اقلام مصرفی مورد نیاز مردم این است که متاسفانه مدیران رده بالای کشور براساس تخصص فنی و اجرایی انتخاب نمی‌شوند و اغلب به صورت سیاسی انتخاب می‌شوند به همین دلیل کارآمد نیستند چرا که ملاک انتخاب آنها دعواهای سیاسی است.

وی با بیان اینکه مصوبه نهایی این میزان یارانه را باید دولت تقبل کند گفت: در حال حاضر دولت نقدینگی ندارد و این یارانه به صورت کالاهای اساسی به مردم داده می‌شود.

برچسب ها: تخم مرغ ، نقدینگی ، دولت
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار