سخنگوی کمیسیون تلفیق کمیسیون مجلس گفت: گرانی ارز مرجع با این دو ابهام در میان مدت و بلند مدت به گرانی کالاهای اساسی و مصرفی برای اکثریت، تشدید بی عدالتی و نارضایتی عمومی منجر خواهد شد، اگرچه در کوتاه مدت و در ماههای قبل انتخابات ۱۴۰۰ مصرف سیاسی هم داشته باشد اما باید منتظر انفجار قیمت‌ها در سال آینده بود.
کد خبر: ۹۲۹۱۸۴
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰ 03 January 2021

تابناک فارس به نقل از خبرگزاری دانشجو: سخنگوی کمیسیون تلفیق کمیسیون مجلس گفت: گرانی کالا‌های اساسی و مصرفی برای اکثریت، به تشدید بی‌عدالتی و نارضایتی عمومی منجر خواهد شد.

 

 

* نرخ ارز گمرکی سال آینده از ۴۲۰۰ تومان به ۱۷۵۰۰ تومان افزایش پیدا خواهد کرد که موجب درآمد ۴۰ هزار میلیارد تومانی دولت خواهد شد که باید به عنوان یارانه معیشتی یا سلامت به مردم پرداخت کند.

* اینکه با گرانی دلار، یارانه افزایش یابد ایده درستی است ولی دو ابهام دارد؛ نخست اینکه دولت و مجلس بسیاری از مردم را به بهانه های مختلف از یارانه محروم کرده اند و دوم اینکه اطلاق نامهایی مانند یارانه معیشت و سلامت و ... به معنی مقید کردن آن به محدودیت زمانی و جامعه هدف است.

* گرانی ارز مرجع با این دو ابهام در میان مدت و بلند مدت به گرانی کالاهای اساسی و مصرفی برای اکثریت، تشدید بی عدالتی و نارضایتی عمومی منجر خواهد شد، اگرچه در کوتاه مدت و در ماههای قبل انتخابات ۱۴۰۰ مصرف سیاسی هم داشته باشد اما باید منتظر انفجار قیمت‌ها در سال آینده بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار