مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: متاسفانه ۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به سه هزار و ۵۹ نفر رسیده است.
کد خبر: ۹۳۰۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰ 08 January 2021
به گزارش تابناک فارس: سید روح الله حسینی اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس  در استان فارس، ۵۶۲ هزار و ۸۹۰ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه و به آزمایشگاه های تشخیصی در سطح استان ارسال شده که از این تعداد، ۱۶۳ هزار و ۴۴۸ مورد مثبت شناسایی شده است.
 
این مقام مسئول در دانشگاه همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را از ابتدا شیوع کروناویروس تاکنون، ۱۵۸ هزار و ۷۸۲ نفر اعلام کرد.
 
او با اشاره به بستری ۴۴۷ بیمار مشکوک و یا دارای علامت ابتلا به کروناویروس در بیمارستان های استان، اضافه کرد: از این تعداد، ۸۷ بیمار کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.
 
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه جولان کروناویروس در فارس در سایه بی تفاوتی هاست، تاکید کرد: می توانیم با استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست ها، پرهیز از ترددهای غیرضرور و دوری از دورهمی های خانوادگی، جلوی تاخت و تاز کروناویروس در فارس را بگیریم.
برچسب ها: کرونا ، شیوع ، بیماری
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار