جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: با ورود خودرو به بورس ممکن است در ابتدا، قیمت خودرو مقداری افزایش یابد اما به تدریج کاهش می‌یابد.
کد خبر: ۹۳۱۱۵۳
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰ 10 January 2021
به گزارش تابناک فارس: جعفر قادری در خصوص آزادسازی قیمت خودرو اظهار داشت: قیمت خودرو ‌می‌بایست آزاد شود اما به شکلی که بخشی از مازاد قیمت به منظور انجام فعالیت‌های تحقیقاتی در اختیار مجموعه‌های تحقیقاتی قرار بگیرد که در این صورت آزادسازی قابل توجیه است.
 
وی افزود: اما اگر تمامی مقادیر مازاد ناشی از آزادسازی قیمت به طور مستقیم نصیب خودروساز شود، عملا موجب افزایش تولید نمی‌شود و خودروساز سعی می‌کند با تولید کم، قیمت را در سطح بالا نگه دارد.
 
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: به اعتقاد بنده می‌بایست تلاش‌ها معطوف به این باشد که بر حجم تولید افزوده شود و به تدریج شرایطی ایجاد شود که علی‌رغم افزایش هزینه تولید، قیمت‌ خودرو کاهش یابد.
 
قادری بیان کرد: در شرایط فعلی، شاید منطقی‌ترین راهکار این باشد که سازمان حمایت، بخشی از قیمت آزاد را تحت عنوان یارانه و بخشی را به عنوان هزینه تحقیقات دریافت کند و بخشی نیز در اختیار خودروساز قرار بگیرد.
 
وی ادامه داد: هر چند قیمت‌های دستوری موجب زیاندهی خودروسازان و کمبود نقدینگی در این صنعت شده اما نباید در مقام جبران کاستی‌ها، مجموع قیمت بازار صرفا به تولیدکنندگان داده شود.
 
این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وضعیت فعلی که از طریق قرعه‌کشی، ایجاد رانت برای عده‌ای می‌شود، قابل قبول نیست.
 
برچسب ها: خودرو ، قرعه کشی ، بورس ، بودجه
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار