نماینده شیراز با بیان اینکه "کار هست اما آدمی که کار را انجام بدهد نیست" تاکید کرد: ما باید به جای ماهی دادن به افراد ماهی گیری را به آنان یاد بدهیم، این شیوه مرسوم سالیان اخیر که هر جویای کاری، کار را فقط پشت میز نشینی و راحت طلبی بداند، باید منسوخ کرد و برچید.
کد خبر: ۹۳۱۱۵۹
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰ 11 January 2021
به گزارش تابناک فارس: علیرضا پاکفطرت گفت: دلالان نیاز به سرمایه و سواد ندارند بلکه با رابطه بازی و حرافی کارهای خود را پیش می‌برند؛ سود اصلی در هر کاری نصیب همین دلالان می‌شود، دلالی به کاری پرمنفعت بدل شده که هیچ ضرر و آسیبی را متوجه شخص دلال نمی‌کند.
 
او گفت: یکی از عوامل تشدید بیکاری‌ها در کشور، دانشگاه هایی است که فوج فوج فارغ التحصیلانی فاقد مهارت مناسب روانه جامعه می‌کنند، لذا باید دانشگاه‌ها، به ویژه دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای، در شیوه‌های تدریس تغییراتی ایجاد کنند تا دانشجویانی کاربلد و متعهد به کار تربیت کرده و آموزش دهند.
 
نماینده اول مردم شیراز و زرقان در مجلس گفت: در استان فارس و خصوصا شهر شیراز تعداد بسیار زیادی اتباع بیگانه بازار کار را اشغال کرده اند، اگر ما فرهنگ کار و تلاش را در کشور و استان و شهرمان ترویج کرده بودیم امروز شاهد این همه جوان جویای کار نبودیم.
 
پاکفطرت گفت: بسیاری از نیاز مندان و مستمری بگیران تحت پوشش ادارات و مراکز حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی و خیریه ها که ما به دریافت پول و کمک غیرنقدی و نقدی عادتشان داده ایم، در واقع نیاز به کار دارند، کارشان که درست شود از دریافت کمک‌های ناچیز هم بی نیاز می‌شوند.
 
این نماینده مجلس همچنین با قدردانی از کارآفرینان و خیرین این بخش، گفت: متاسفانه امروز تولید کننده تشویق نمی‌شود و ما به جای حمایت از تولید کننده دست دلال‌ها را باز گذاشته ایم و سود اصلی از بازار کسب و کار را همین دلال‌ها می‌برند بی آنکه بخواهند اندک زحمت و سختی به خود دهند و تازه مورد احترام هم هستند! این عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: قانون کار در کشور ما اشکالات زیادی دارد و لذا اول باید قانون کار اصلاح و بازنگری شود. وزرای اقتصادی دولت هم باید آدم‌هایی کاری و اجرایی باشند نه سیاسی و حزبی و مدیران اجرایی هم باید ادمهایی نخبه و متخصص در کار خود باشند نه صرفا سیاسی و کار نابلد.
برچسب ها: دلال ، کار ، سرمایه
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار