مجموع بهبودیافتگان بیماری کرونا ویروس از ابتدای شیوع تاکنون در استان فارس ۱۵۹ هزار و ۳۰۴ نفر است.
کد خبر: ۹۳۱۴۹۵
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۴ 12 January 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را تا امروز، بیست و دوم دی اعلام کرد.

دکتر عبدالرسول همتی افزود: از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون در استان فارس، بیش از ۵۷۳ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار، به شیوه‌های تست PCR و تست سریع تهیه شده است که از این تعداد، ۱۶۳ هزار و ۹۵۰ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی اظهارداشت: هم اکنون ۴۶۸ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه همچنین مجموع بهبودیافتگان این بیماری را که از ابتدای شیوع تاکنون از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند، ۱۵۹ هزار و ۳۰۴ نفر اعلام کرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه سه هم استانی در روز گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند گفت: با افزوده شدن موارد جدید، تاکنون آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس به سه هزار و ۷۱ نفر رسیده است.

این مقام مسوول در دانشگاه با اعلام پایین‌ترین آمار جانباختگان در طول موج سوم بیماری کووید ۱۹ در روز جاری و همچنین کمترین میزان بستری در بیمارستان‌ها در طول دوران کرونا؛ این کاهش موفقیت آمیز آمار را نتیجه همکاری خوب شهروندان و تلاش شبانه روزی مدافعان سلامت دانست.

 

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار