رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی فردی خبر داد که با ایجاد یک صفحه جعلی در اینستاگرام اقدام به انتشار مطالب کذب بر علیه شاکی کرده بود.
کد خبر: ۹۳۱۶۵۵
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴ 12 January 2021

تابناک فارس به نقل از پلیس فتا: سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا فارس درتشریح این پرونده اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا شهرستان مرودشت مبنی بر ساخت حساب کاربری جعلی در اینستاگرام و انتشار مطالب کذب برعلیه شاکی موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

این مقام سایبری افزود: با توجه به حساسیت موضوع کارشناسان پلیس فتا با بررسی ادله ارائه شده توسط شاکی و مستندات جمع‌آوری شده، ضمن شناسایی متهم، وی را به مقامات ذی‌صلاح قانونی تحویل دادند.

سرهنگ سلیمانی تصریح کرد: در ابتدا متهم منکر بزه ارتکابی شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به ‌ناچار لب به اعتراف گشود.

این مقام مسئول ادامه داد: در بازجویی اولیه انجام‌شده، مشخص شد که متهم به دلیل مشکلاتی که قبلاً با شاکی داشته است اقدام به نشر اکاذیب بر علیه وی در فضای مجازی کرده است.

این مقام انتظامی افزود: طبق قانون هرگونه توهین، اهانت در فضای مجازی جرم محسوب شده وعواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.

رئیس پلیس فتا استان فارس خاطر نشان کرد: پلیس فتا به‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار