معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با ابراز تاسف از جان باختن پنج هم استانی دیگر در اثر ابتلا به این بیماری طی روز گذشته تاکنون، اعلام کرد: با افزوده شدن این افراد، مجموع جانباختگان از ابتدای شیوع کرونا ویروس تا کنون به سه هزار و ۷۷ نفر در استان فارس افزایش یافته است.
کد خبر: ۹۳۲۰۴۵
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۹ 13 January 2021
به گزارش تابناک فارس: عبدالرسول همتی با اعلام آخرین آمار مربوط به کروناویروس تا امروز بیست و چهارم دی، از افزایش آمار نمونه گیری های مربوط به شناسایی این بیماری به بیش از ۵۶۸ هزار مورد از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان فارس خبر داد. 
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز بیماران مثبت قطعی شناسایی شده از ابتدای شیوع تاکنون را ۱۶۴ هزار و ۳۶۳ مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد تاکنون ۱۵۹ هزار و ۸۴۶ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
 
وی در ادامه با اشاره به بستری ۴۷۲ بیمار مثبت قطعی و یا مشکوک دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان، گفت: از این تعداد ۸۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU تحت مراقبت های ویژه درمانی قرار دارند.
 
آمار تجمعی جانباختگان استان فارس از ابتدای شیوع کرونا تا کنون
 
معاون بهداشت دانشگاه با اعلام آمار تجمعی جانباختگان استان فارس گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۱۴۶۹ نفر از جانباختگان مربوط به شیراز، ۲۳۱ مورد مرودشت، ۱۱۹ مورد کازرون، ۷۵ مورد آباده، ۶۳ مورد داراب، ۴۸ ممسنی، ۴۵ مورد کوار، ۴۴ مورد اقلید، ۴۱ مورد نی ریز، سپیدان و استهبان هرکدام ۳۸ مورد، ۳۷ مورد لامرد، ۳۳ مورد زرقان، ۳۲ مورد خرامه، فیروزآباد و قیروکارزین هر کدام ۲۹ نفر، ۲۸ مورد خرم بید، رستم، پاسارگاد و ارسنجان هرکدام ۲۰ مورد، زرین دشت و سروستان هرکدام ۱۹ مورد، ۱۷ مورد بوانات، ۱۳ مورد بیضا، ۱۱ مورد کوهچنار، ۱۰ مورد مهر، پنج مورد فراشبند، بختگان و سرچهان هرکدام یک مورد بوده است.
 
این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بیان اینکه روزهای اخیر وضعیت خوبی را سپری می کنیم، اما این وضعیت شکننده است و پایدار نیست؛ از مردم خواست از عادی پنداری و سهل انگاری پرهیز کنند و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا به وضعیت باثبات تر و پایدارتری برسیم و در آینده روزهای بهتری داشته باشیم.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار