نماینده سپیدان در شورای عالی بورس تاکید کرد: انتشار خبر طرح تحقیق و تفحص از بازار بورس در وضعیت فعلی بازار خیلی درست نبود چرا که معتقدم بنا به دلایلی ما به یک آرامش در بازار بورس نیاز داریم  اما با توجه به حوادثی که اخیراً  در این بازار شکل گرفته است حتماً هیئت رئیسه محترم نظرشان این بوده است که انعکاس خبری آن شکل بگیرد.
کد خبر: ۹۳۲۹۷۱
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰ 17 January 2021
به گزارش تابناک فارس: محسن علیزاده درخصوص طرح تحقیق و تفحص از بازار بورس که از سوی برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شده است، گفت: موضوع تحقیق و تفحص از بورس نزدیک به ۲ ماه است که در کمیسیون اقتصادی تصویب شده اما به صحن ارجاع داده نشده است.
 
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که عمده سهام‌داران بازار بورس در حال حاضر مردم بوده و از وضعیت دائما در حال تغییر این بورس نگران هستند، اظهار داشت: امیدوارم که رشد منطقی و مثبت در بازار شکل بگیرد اما متاسفانه علل مختلفی در حال حاضر دست به دست یکدیگر دادند که این اتفاقات در بازار سرمایه رخ دهد.
 
نماینده سپیدان و بیضاء خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین دلایلی که باعث ریزش‌های اخیر در بازار بورس شده است و همیشه هم به عنوان اصلی‌ترین و اولین دلیل ریزش بازار بورس باید در نظر گرفت عدم دانش کافی در بین سهام‌داران است.
 
وی ادامه داد: پیام‌های متعددی برای من ارسال می‌شود مبنی بر این که همین امروز بازار بورس را تعطیل کنید!چرا؟ چون  تصورشان از بازار بورس  این است که  همیشه باید سود چند صد درصدی داشته باشد که البته این برداشت اشتباه از سوی مردم ابتدا  از طرف دولت اتفاق افتاد چرا  یک انتظار کاذب را در خصوص توسعه بازار بورس برای آنان ایجاد کرد و شاید آن موقع لازم بود به مردم بگویند این بازار امکان دارد رشد منفی هم به خودش گیرد.
 
عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای عالی بورس ادامه داد: عده کثیری از کسانی‌که امروز در بازار بورس سهام‌دار هستند تصورشان این است بازار سرمایه و بورس حتماً باید سود دهد و نمی‌تواند ضررده باشد و این تصور غلطی است که به دلیل  عدم دانش و علم کافی در این زمینه به وجود آمده است.
 
وی با بیان این که امیدوارم با  تصویب قوانین جدید یا با  اصلاح بخشی از قوانین بازار سرمایه این آسیب‌ها را به حداقل ممکن برسانیم، گفت: پیش بینی ما این است که در روزهای منتهی به آخر سال شاهد رشد شاخص‌ها باشیم و در کمیسیون اقتصادی هم برای کمک به بازار سرمایه در لایحه بودجه ۱۴۰۰ تصویب کردیم تا  بتوانیم بخشی از نواقص را بگیریم.
 
نماینده سپیدان و بیضاء در پایان تاکید کرد: بعضی از دوستان و همکاران ما به دنبال این هستند که راه‌های دیگری برای بررسی بازار از جمله تحقیق و تفحص دنبال کنند  و در مقابل هم دوستان دیگری هستند معتقدند از طرق مختلف دیگری هم میشه وضعیت بازار را دنبال کرد اما من تنها چیزی که در حال حاضر برای بازار سرمایه لازم می‌دانم، آرامش است.
برچسب ها: علیزاده ، بورس ، شاخص
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار