باجان باختن سه بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته در فارس مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به سه هزار و ۹۵ نفر رسید.
کد خبر: ۹۳۳۴۲۴
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷ 19 January 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: آخرین آمار‌های مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می‌دهد از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، سه هزار و ۹۵ هم استانی را در اثر ابتلا به کووید ۱۹ از دست داده ایم.
او از جان باختن سه هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
 اورنگ ایلامی با بیان اینکه هم اکنون ۴۹۳ بیمار مثبت قطعی و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند، گفت: ۹۳ نفر از این بیماران به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او در ادامه با اشاره به افزایش بیماران مثبت شناسایی شده به ۱۶۶ هزار و ۳۳۴ نفر از ابتدای شیوع تاکنون، از بهبودی ۱۶۰ هزار و ۹۸۴ نفر از این بیماران در این بازه زمانی خبر داد.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه، مجموع موارد نمونه گیری‌های تشخیصی از ابتدا تاکنون را نیز ۵۸۷ هزار و ۶۸۹ مورد اعلام کرد.
به گفته این مقام مسوول به طور کلی شرایط کنونی ناپایدار بوده و با گردش ویروس در سطح بین المللی و کشوری مواجه هستیم.
توصیه این پزشک متخصص بیماری‌های عفونی، تداوم پایبندی به رعایت اصول بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران و پرهیز از سفر‌های غیرضروری و پرهیز از شرکت در تجمعات و مهمانی ها، برای پیشگیری از آغاز موج جدید بیماری بود.

 

برچسب ها: کرونا ، فارس ، مبتلایان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار