صالحی مدیر جهاد کشاورزی خفر گفت: شهرستان خفر با دارا بودن ۳۵۰ هکتار نرگس زار و تولید سالانه ۲۰ میلیون شاخه گل نرگس قطب تولید گل نرگس در فارس به شمار می‌رود.
کد خبر: ۹۳۳۵۹۳
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰ 20 January 2021

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: صالحی مدیر جهاد کشاورزی خفر گفت: شهرستان خفر با دارا بودن ۳۵۰ هکتار نرگس زار و تولید سالانه ۲۰ میلیون شاخه گل نرگس قطب تولید گل نرگس در فارس به شمار می‌رود.

او افزود: در حالی این نرگس زار‌ها آماده برای مرحله دوم برداشت در دو ماه پایان سال می‌شوند که در اواخر مهر نوبرانه بازار گل نرگس بودندو تا شب یلدا مرحله اول برداشت آن‌ها به اوج رسید.

پاکاری مدیر باغبانی جهاد کشاورزی فارس با اشاره به وسعت ۵۳۰ هکتاری نرگس زار‌های فارس گفت: فارس از نظر وسعت و تولید گل نرگس جایگاه اول کشور را دارا است.

او افزود: در سال‌های پر بارش ۳۰۰ میلیون شاخه گل نرگس از نرگس زار‌های فارس برداشت می‌شود و رکورد برداشت این گل در فارس ۱ کیلوگرم معادل ۱۴۰ تا ۱۵۰ شاخه گل در یک متر مربع است.

پاکاری اظهارداشت: خفر، کازرون، رستم، شیراز، فراشبند و مهر از تولیدکنندگان گل نرگس در فارس هستند.

خواجه پور مسئول ترویج جهاد کشاورزی خفر گفت: با وجود ارزش افزوده بسیار بالای گل نرگس در عطرسازی و صنایع دارویی، اما گل نرگس هم چنان به صورت خام به بازار عرضه می‌شود.

برچسب ها: برداشت ، گل نرگس ، خفر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار