معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بهبودی ۱۶۱ هزار و ۱۶۴ مبتلا به کروناویروس در فارس، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون خبر داد و گفت: متاسفانه با جان باختن ۲ بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع آمار جانباختگان این بیماری در فارس به ۳۰۹۷ نفر رسیده است.
کد خبر: ۹۳۳۹۳۱
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۱ 21 January 2021
به گزارش تابناک فارس: عبدالرسول همتی گفت: پس از حدود یک ماه، بار دیگر تعداد بیماران پذیرش شده در بیمارستان‌های فارس طی یک روز ۲ رقمی شده است.
 
همتی تعداد کل بیمارانی که به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های فارس بستری هستند را ۵۳۱ نفر ذکر و اضافه کرد: براساس آخرین آمارها، از ابتدای شیوع کرونا در فارس ۵۹۰ هزار مورد تست از افراد دارای علامت یا مشکوک، گرفته و منجر به شناسایی ۱۶۶ هزار و ۵۵۹ بیمار شده است.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد که از بین کل بیماران بستری در بیمارستان‌های استان فارس، ۸۹ بیمار به دلیل شرایط وخیم جسمی، در بخش‌های ICU بستری و تحت مراقبت‌های ویژه هستند.
 
 
همتی با تاکید بر عزم جدی همگانی برای رعایت اصول بهداشتی و پرهیز از ساده انگاری، از شهروندان خواست تا ضمن استفاده از ماسک و پرهیز از مسافرت، ترددهای غیرحضوری و پرهیز از شرکت در دورهمی های خانوادگی و تجمعات و شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و حفظ فاصله فیزیکی، در کاهش زمینه های شیوع بیماری و پیشگیری از موج جدید کرونا در استان سهیم شوند.
برچسب ها: کرونا ، بیماری ، شیوع
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار