نماینده شیراز گفت: مجلس باید روزنه‌های موجود در قوانین را که باعث سوء استفاده عده‌ای شده و زمینه‌ساز زمین خواری، کوه خواری و سایر تخلفات و فسادهای اینچنینی شده را شناسایی و مسدود کند.
کد خبر: ۹۳۳۹۳۳
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۴ 21 January 2021
به گزارش تابناک فارس: علیرضا پاک فطرت ادامه داد: مسائل و مشکلات استان فارس در حوزه‌های مختلف اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و زیربنایی ۲۳ دی‌ماه گذشته در دیدار استاندار و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، معاون بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت و رئیس امور اراضی کشور بررسی شد.
 
نمایندگان مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی در این جلسه به بیان مهمترین مسایل و مشکلات استان پرداختند که اتمام پروژه آزادراه شیراز - اصفهان، تکمیل راه های مواصلاتی، اتمام پروژه های آبرسانی و سدهای استان با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد، تکمیل بیمارستان های شیراز، تکمیل فرودگاه شمال فارس و تأمین آب شرب از مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.
 
معاون اول رئیس‌جمهوری در این دیدار با تأکید بر لزوم اتمام پروژه آزادراه شیراز - اصفهان تصریح کرد: اتصال شیراز به مرکز کشور بسیار پراهمیت است و حتماً باید تا پایان دولت به اتمام برسد که لازم است استاندار فارس در این خصوص پیگیری های لازم را با جدیت انجام دهد.
 
جهانگیری افزود: خوشبختانه راه آهن تا شیراز رسیده است اما لازم است مصوبه احداث خط ریلی شیراز تا بوشهر نیز با سرعت هر چه بیشتر اجرایی شود چرا که اجرای این پروژه برای توسعه هر دو استان تعیین کننده است که لازم است هر چه زودتر از طریق تأمین مالی خارجی این پروژه اجرایی شود.
 
وی با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی نمایندگان مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی در خصوص تأمین آب شرب شهرهای مختلف این استان گفت: لازم است طرح‌های مرتبط با آبرسانی به خصوص طرح هایی که از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار هستند هر چه زودتر نهایی شوند و دولت نیز در این خصوص کمک های لازم را انجام خواهد داد.
 
در این جلسه که معاون رییس جمهوری در امور مجلس نیز حضور داشت، استاندار فارس گزارشی از وضعیت استان ارائه کرد و گفت: تلاش مسئولین اجرایی استان و نمایندگان مردم این است که با پرهیز از حواشی، به دنبال رسیدگی به مسایل و حل مشکلات مردم باشند.
 
وی با بیان اینکه پروژه های اقتصاد مقاومتی استان از پیشرفت خوبی برخوردار بوده و در استان تأثیرات مثبتی برجای گذاشته است افزود: در بخش جهش تولید نیز تعدادی از پروژه ها در مرحله نهایی هستند و میزان پیشرفت سند پیشران استان نیز بیش از ۷۱ درصد است و روند بیکاری در شهرهای مختلف استان روندی کاهشی دارد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار