نماینده سپیدان در واکنش به صحبت های اخیر واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور درباره با اینکه مجلس نباید به موضوع بورس ورود کند، بیان کرد: مقصر اصلی تمام اتفاقات ناگواری که از ابتدای سال تا کنون در بورس رخ داد را دولت می دانیم، به علت آنکه رئیس جمهور در یک بازه زمانی مردم را دعوت به حضور در بازار سرمایه کرد، بعد از آنکه مردم سرمایه های خود را آوردند و در بورس تزریق کردند، بازار سرمایه را به حال خود رها کردند.
کد خبر: ۹۳۴۱۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۳ 22 January 2021
به گزارش تابناک فارس: محسن علیزاده عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در رابطه با نفر بعدی که قرار است جایگزین رئیس سازمان بورس شود، اظهار کرد: ۱۵ روز زمان نیاز است تا یک نفر را جایگزین رئیس سازمان بورس کنیم، در این مدت رئیس فعلی باید وظایف خود را مانند قبل انجام دهد، فعلا گزینه ای در این رابطه معرفی نشده است.
 
او در رابطه با اینکه آیا ممکن است که رئیس بعدی سازمان بورس از میان اعضای شورای عالی بورس باشد یا خیر؟ بیان کرد: بله این امکان وجود دارد ممکن است یکی از اعضای شورای عالی بورس توانمندی و علاقه لازم را برای ریاست بازار سرمایه داشته باشد اما اکنون باتوجه به شرایط که به وجود آمده به نظر نمی رسد که اعضا تمایل چندانی برای کاندید شدن داشته باشند.
 
او بیان کرد: نمایندگان براساس قانون اساسی می توانند در رابطه مسائل و مشکلات اجرایی توسط دولت ها اظهار نظر کنند، همچنین آنها وظیفه خود می دانند که به منظور حفظ و حراست از سرمایه های مردم هرکاری را که می توانند انجام دهند.
 
علیزاده در رابطه با صحبت های رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در رابطه با دستکاری شدن نرم افزارهای نظارتی، گفت: ابزار هایی که به منظور ثبت تخلف در بازار سرمایه وجود دارد آن طور که باید کارایی لازم را نداشته اند. به علت آنکه این ابزارها موظف اند تا نشان دهند، چه کسانی براساس رانت در بازار اقدام به خرید و فروش کرده اند.
 
او در رابطه باعدم همکاری سازمان بورس به منظور ارجاع متخلفان به مجلس، تصریح کرد: طی جلسه ای که با اعضای سازمان بورس داشتیم در این رابطه صحبت هایی را انجام دادیم، البته نا گفته نماند که سازمان خودش به طور مستقیم متخلفان را به قوه قضائیه معرفی کرده، ولی اسامی تحت عنوان متخلف به دست ما نرسیده است.
 
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در رابطه با صحبت های دژپسند در رابطه با اوراق تبعی، بیان کرد: الزام استفاده از اوراق تبعی توسط شورای عالی بورس تایید شد و سازمان تمام شرکت های سهامی را موظف کرد تا از آن استفاده کنند، اما متاسفانه آنها استقبال چندانی را از این مسئله به جا نیاوردند.
 
او افزود: اکنون بحث اوراق تبعی مد نظر کمیسیون اقتصاد مجلس نیز هست به طوری که طرحی را مطرح کردیم تا بخشی از یک درصدواریزی را در محدوده یک ریالی برای امر مذکور بکار گیریم.
 
عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس درباره پیشنهاد قالیباف اصل به وزیر اقتصاد و وزیر نفت در رابطه با تخفیف ۵ درصدی خوراک پالایشی ها گفت: قبلا در این باره صحبت هایی صورت گرفته بود اما به طور جدی امر مذکور را در کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار دادیم وقرار شد آن را تحت عنوان یک طرح به کمیسیون تلفیق بفرستیم تا اگر شد ۵ درصد تخفیف در رابطه خوراک پالایشگاهی‌ها داشته باشیم، نکته حائز اهمیت آن است اگر این امر رخ دهد قطع به یقین زیان صندوق پالایش یکم تا حدودی جبران خواهد شد.
 
علیزاده در پاسخ به این سوال که مدیران دو صندوق ETF می گویند مبلغ اختصاص داده شده به امر بازارگردانیشان ناچیز است، آیا امکان دارد که یک تغییری در این رابطه صورت گیرد؟ بیان کرد: بله ممکن است که از همان محل یک درصد واریزی یک مبلغی را برای این امر در نظر بگیرند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار