این روزها، بسیاری از زائران که با توجه به شرایط کرونایی ناچار هستند در صحن‌ها حضور داشته باشمد، از سرمای هوا و مناسب نبودن محیط با توجه به شرایط فصل گلایه دارند که انتظار می‌رود این موضوع هر چه سریع‌تر مورد بررسی قرار گرفته و مشکل زوار این حریم نورانی مرتفع گردد.
کد خبر: ۹۳۴۴۱۶
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸ 23 January 2021

تابناک فارس به نقل از فارس: طرح توسعه حرم مطهر حضرت احمدابن موسی شاهچراغ (علیه‌السلام)، تاثیر شایسته‌ای در رشد گردشگری مذهبی شهر شیراز داشته است، اما نکته حائز اهمیت توجه به همگونی‌های معماری در محدوده حرم و مسیرهای منتهی به آن است.

گسترش روابط فرهنگی و برگزاری برنامه‌های مختلف و کلان در حرم مطهر، تاثیر نسبی در برخی برنامه‌های اجرا شده در سطح شهر شیراز دارد، که از جمله آنها می‌توان به سی‌و پنجمین شب شعر عاشورا اشاره کرد.

برگزاری برنامه ازدواج آسان در طول سال، یکی دیگر از برنامه‌های موفق فرهنگی_اجتماعی انجام شده در آستان احمدی و محمدی (علیهما السلام) است.

از بعد آموزشی نیز، دارالقرآن حرم، یکی از مهم‌ترین و فعال‌ترین مجموعه‌های قرآنی در سطح شیراز و استان فارس است، علاوه بر این فعالیت‌های مختلف آموزشی در شاخه‌های هنری گوناگون نیز در این آستان مقدس و منور برگزار می‌شود.

در کنار همه این فعالیت‌ها و بسیاری از فعالیت‌هایی که در یادداشت‌‌های پیشین به آن اشاره شد، باید گفت که با توجه به ظرفیت ویژه و امکانات خاصی که حرم مطهر احمدبن موسی(ع)، به عنوان قطب فرهنگی سومین حرم اهل بیت(ع) در اختیار دارد انتظار می‌رود که نوع و شیوه اجرای برنامه‌ها و خدمات رفاهی، با توجه به نیاز و ضرورت‌های موجود، بیش از پیش ارائه شود

گسترش فضاهای تجاری که در یادداشت پیشین نیز به آن اشاره شد و ناهماهنگی میزان درآمدها با خدمات رفاهی ارائه شده در محدوده حرم و پراکندگی سبک معماری در طرح توسعه حرم، از جمله مسائلی است که به طور جدی باید مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

این روزها، بسیاری از زائران که با توجه به شرایط کرونایی ناچار هستند در صحن‌ها حضور داشته باشند، از سرمای هوا و مناسب نبودن محیط با توجه به شرایط فصل گلایه دارند که انتظار می‌رود این موضوع هر چه سریع‌تر مورد بررسی قرار گرفته و مشکل زوار این حریم نورانی مرتفع گردد.

بنابراین، عملیاتی شدن طرح و برنامه‌های منطبق با عنوان سومین حرم اهل بیت(ع)، به روابط و برنامه‌های اجرایی از سوی حرم مطهر برمی‌گردد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار