نماینده شیراز با اشاره به اینکه کشورمان در راستای بهره برداری صلح آمیز و نیازهای غیرنظامی فعالیت هسته ای انجام می دهد، گفت: در واقع جمهوری اسلامی ایران بر مبنای آموزه های اعتقادی و شرع مقدس اسلام و همچنین مطابق فرمایشات رهبر انقلاب، اساسا ساخت سلاح های هسته ای را خلاف قانون و شرع می داند.
کد خبر: ۹۳۴۶۰۱
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰ 24 January 2021
به گزارش تابناک فارس: ابراهیم عزیزی در واکنش به بیانیه اخیر سه کشو اروپایی (تروئیکای اروپا) مبنی بر اینکه تولید اورانیوم فلزی به طور بالقوه پیامدهای سنگین نظامی دارد، گفت: آنچه کشورهای فرانسه، آلمان و انگلیس ادعا می کند فرافکنی و به نوعی فرار رو به جلو برای عدم پاسخگویی به تعهداتی است که در این سال ها انجام نداده اند.
 
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طی این سالها اروپایی ها دچار نقض عهد شده اند و همه اقداماتشان را مطابق سیاست های آمریکا انجام داده اند؛ اکنون نیز این کشورها به خوبی می دانند نتوانسته اند اقدام موثری در رابطه با توافق برجام انجام دهند.
 
وی ادامه داد: قطعا این اتهامات و مصادیقی تروئیکای اروپا مطرح می کند را تکذیب می کنیم زیرا استفاده غیرصلح آمیز از مجموعه هسته ای کشورمان نداشته ایم و نخواهیم داشت.
 
رئیس کمیته امنیتی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا باید از رفتارهای متناقضش فاصله بگیرد، خاطرنشان کرد: در این میان باید اذعان کرد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز بارها فعالیت هسته‌ای کشورمان را بررسی و راستی آزمایی کرده و در گزاش‌هایش مکررا عنوان شده ایران به تعهدات خودش پایبند است.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار