مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس اعلام کرد که کیفیت هوای شیراز با توجه به اعداد و ارقام آلاینده‌ها، لب مرز آلودگی قرار دارد.
کد خبر: ۹۳۴۶۶۱
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹ 24 January 2021

تابناک فارس به نقل از ایرنا:حمید ظهرابی در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای کلان شهر شیراز و کارگروه پدیده مقابله با گرد و غبار، عامل اصلی کاهش کیفیت هوای شیراز را ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون اعلام کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست فارس، ظهرابی گفت: در ماه گذشته به دلیل کمی بارش در کلان شهرهای کشور اکثر روزها با آلودگی هوا مواجه بودیم، البته وضعیت آلودگی در شیراز نسبت سایر کلانشهرها بهتر بود.

او در عین حال گفت: تعداد روزهای ناسالم و آمار نشان دهنده اینست که از نظر کیفیت هوا، اعداد و ارقام لب مرز قرار دارد و اگر فشار اقلیمی به میزان آلودگی اضافه شود، شیراز هم به شهری آلوده تبدیل می‌شود.

ظهرابی خاطرنشان کرد: براساس آمار و ارقام آلاینده‌ها در روزهای گذشته تمرکز باید بر روی منابع آلاینده باشد و با تهیه برنامه های مدون به نحوی اقدام شود که هم منابع آلاینده کاهش یابد و هم مجوزی برای منابع آلاینده جدیدی صادر نشود.

قاسم نهاوندی؛ معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست فارس نیز گفت: آلودگی هوا یکی ازعوامل مهم تهدید کننده سلامت انسان محسوب شده و کیفیت نامطلوب هوا باعث ایجاد آسیب های زیادی بر انسان و محیط زیست و اثرات بهداشتی مختلف می شود.

نهاوندی افزود: با توجه به میزان AQI، بررسی شاخص‌ها طی سال ۹۸ و ماه‌های گذشته از امسال، میزان روزهای پاک شیراز ۵ درصد بوده است.

معاون حفاظت محیط زیست فارس خاطرنشان کرد: بر اساس آمار مقایسه‌ای در سال ۹۸ تعداد روزهای ناسالم برای گروه های حساس ۸ درصد و امسال ۱۰ درصد کل روزها بوده است.

برچسب ها: آلودگی هوا ، شیراز
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار