آئین گشایش جامع درمان اعتیاد شیراز همزمان در ۲۳ استان کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
کد خبر: ۹۳۵۴۰۵
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰ 27 January 2021

تابناک فارس به نقل از مهر: مدیرکل بهزیستی استان فارس در این مراسم که با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی، استاندار، فرماندار و مسئولین استانی بود با بیان اینکه این مرکز با مساحت ۳۶ هزار متر فضای باز و ۱۰۰۰ متر زیربنا است گفت: این مرکز دارای واحدهای سم زدایی اقامتی، سرپایی و همچنین شامل کارگاه خیاطی، سنگ تراشی-گوهر تراشی، کشت گیاهان دارویی است.

محمدصادق کشفی نژاد با اشاره به روند درمان افراد در این مرکز تصریح کرد: سم زدایی فرد به مدت ۲ هفته، بازتوانی اجتماعی به مدت ۳ و نیم ماه و آموزش‌های پیشگیری و مهارت‌های زندگی به مدت ۸ ماه بعد از اتمام دوره و ترخیص فرد توسط متخصصان توانمند مرکز صورت می‌گیرد.

کشفی نژاد با بیان مهمترین مزیت‌های این مرکز، اضافه کرد: درمان غیردارویی به صورت پرهیزمداری یکی از مهمترین مزیت‌ها است که فرد با روند طبیعی و کمک گرفتن از متخصصان روان درمان، دوره‌های آموزش سلامت زندگی، اشتغال پروری و اعطای وام پس از ترخیص در هر دوره پذیرش و جذب می‌شود.

وی ادامه داد: مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد از مگاپروژه های سازمان بهزیستی در سال ۹۹ است.

مدیر کل بهزیستی فارس گفت: افزون بر راه اندازی مراکز مثبت زندگی که دسترسی گروه خدمت گیرنده را به مراکز سازمان بهزیستی هموار می‌کند، در توزیع جغرافیایی مناسب دسترسی گروه هدف، خدمات سازمان بهزیستی را در سطح یک آسان می‌سازد.

وی اضافه کرد: در طول درمان، فرد دارای اعتیاد پس از طی ۳ مرحله سم زدایی اجتماعی، آموزش مهارت‌های زندگی و مقابله با وسوسه‌های برگشت، تحت مراقبت توسط روانشناسان و مددکاران مرکز قرار می‌گیرند.

مدیرکل بهزیستی فارس از حضور ۴۰ نفری بیماران در این مرکز در حال حاضر خبر داد و گفت: ظرفیت اسمی این مرکز در هر دوره ۱۰۰ نفر است و امیدواریم که بتوانیم شاهد سیر نزولی حضور معتادین در جامعه باشیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار