نماینده لارستان به دلایل قطعی برق در کشور اشاره کرد و گفت: به یقین قطعی برق در کشور صرفا به دلیل کمبود گاز نیست چراکه بازدهی و راندمان نیروگاه‌ها نیز در کشور به دلیل فرسودگی دستگاه‌ها و عدم فیلترینگ پایین است همچنین بهره کشور از انرژی‌های تجدیدپذیر بسیار ناچیز است و در بحث جذب سرمایه‌گذار خصوصی برای توسعه نیروگاه‌ها، برای افزایش تولید انرژی‌های تجدیدپذیر و حتی میادین گازی بسیار ضعیف عمل شده است.
کد خبر: ۹۳۸۰۸۷
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰ 05 February 2021

به گزارش تابناک فارس: حسین حسین زاده به ضرورت مصرف بهینه گاز و برق تاکید کرد و گفت: اگرچه مصرف گاز 12 درصد در سال جاری افزایش یافته است اما عادات مصرفی مردم نشات گرفته از برنامه و سیاست‌های بخش تولید و عرضه نیز است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بسیاری از نیروگاه‌ها مقوله فیلترینگ را جدی نمی‌گیرند و این خود عاملی دیگر برای هدر رفت انرژی و آلوده شدن محیط زیست است، گفت: با توجه به اینکه گوگرد موجود در سوخت مازوت بالا است باید مسئله فیلترینگ در نیروگاه‌ها و کارخانه‌هایی -که مازوت می‌سوزاند- جدی گرفته شود بنابراین سرمایه‌گذاری در این مسیر ضروری است تا در این شرایط علاوه‌بر استفاده از این سوخت، مانع از آلودگی محیط زیست و به خطر افتادن سلامت مردم شد.

وی با اشاره به نیاز تعداد بسیاری از نیروگاه‌های ایران به نوسازی و حرکت به سمت شیوه‌های مدرن، اظهار کرد: جاماندن از نوسازی عامل دیگری که در به وجود آمدن این شرایط است.

به گفته این عضو کمیسیون انرژی مجلس از طرفی مسئولان وزارت نیرو معتقدند که کاهش گازرسانی به نیروگاه‌ها سبب خاموشی برق شده است و از طرفی دیگر مسئولان شرکت ملی گاز معتقدند به تمامی تعهدات خود برای تحویل گاز به نیروگاه‌ها عمل کرده‌اند که این عدم هماهنگی خود می تواند نقش مهمی در قطعی های برق داشته باشد.

برچسب ها: گاز ، برق ، انرژی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار